Nešťastná porážka dokonale vrácena

O víkendu měl Děčínský Okresní přebor na programu již své 24. pokračování, ve kterém jsme na domácí půdě přivítali celek Starých Křečan.
Soupeři se v poslední době příliš nedaří, a tak jsme v tomto duelu byly jasným favoritem.
Ačkoliv tento zápas vypadá na první pohled ne příliš atraktivně, tak pro nás měl obrovský význam.
Vítězstvím bychom protáhli sérii bez ztráty bodu na deset zápasů, stali bychom se nejlepším nováčkem soutěže bez ohledu na výsledky ostatních duelů, ale hlavně, a to nás hnalo nejvíce dopředu jsme soupeři chtěli vrátit nešťastnou porážku z jeho hřiště, kdy jsme v devíti lidech prohráli 1:0, hodně smolnou brankou.
Roli favorita jsme potvrdili do puntíku, soupeř téměř nekladl žádný odpor, a nácházel se u nás tak trochu v podobné situaci jako my na podzim u nich, hodně oslabený kádr.
Na hřiště opět dorazila skvělá divácká návštěva, proto není divu, že se v tabulce návštěvnosti na domácích zápasech držíme na samém vrcholu celé soutěže.
V reportu bude opět první poločas pouze gólový, druhý už podrobnější.
TJ Dolní Habartice – Jiskra Staré Křečany 5:0 (3:0)
branky: Klemera Michal 2x, Horvát Emil, Hofírek Ondřej, vlastní (Dvořák David)
sestava D.H.: Pudil – Gaži, Mysliveček (K), Vencl, Finkes Marek – Pospíšil, Klemera, Finkes Miloslav, Horvát Kamil (54 Lekner), Horvát Petr, Horvát Emil (32 Hofírek)
trenér: Jiří Mikoláš
sestava S.K.: Němeček – Dvořák, Calvitti, Tichý, Moravec, Mezsároš, Horák (K), Beneš, Hlinka, Vaněk, Branda
trenér: David Štefáček
rozhodčí: Dvořák Martin, Kadora Ondřej, Dostál Miroslav
diváků: 100
Již od úvodu utkání uchopili naši kluci otěže zápasu pevně do svých rukou, zatlačili soupeře na jeho polovinu, a bylo doslova otázkou času, kdy se rozvlní síť za zády soupeřova golmana.
Poprvé se tak stalo ve 14 minutě utkání, Emil Horvát dostal balón z autového vhazování, a proměnil se na alpského sjezdaře, z pěti hráčů soupeře si postavil slalomové tyče a gólově zakončil 1:0.
Do další šance se řítí Michal Klemera, předkládá balón opět Emilovi, ten však tentokrát zakončuje nepřesně.
V 17 minutě si odkop od brány zpracuje na půlce Michal Klemera a pádí s ním k brance soupeře a posílá nás do dvoubrankového vedení 2:0.
Ve 32 minutě si u našeho vápna vzal balón opět Klemera, nikomu ho nepůjčil a s přehledem ho dovezl po třetí do soupeřovi sítě 3:0.
Druhý poločas byl kopii toho prvního a hned ve 48 minutě přišel čtvrtý gólový moment, po spolupráci Kamila Horváta s Jirkou Leknerem si balón do vlastní sítě sráží David Dvořák, i to se bohužel ve fotbale stává 4:0.
Zvýšit náskok může Michal Vencl, po centru z pravé strany sice přehodí golmana, ale netrefuje bránu..
Hodně aktivní byl na pravé starně Marek Finkes, na jeho centr však Venca Mysliveček nedoskočí.
Svou tipickou akci předvede Petr horvát, rychlou kličkou se na vápně zbaví soupeře, jeho střelu však hostující golman kryje.
Hostům pomalu docházejí síly a chytají je křeče, opět další podobnost s podzimním duelem.
Využít se toho po přihrávce Klemery snaží Marek Finkes jeho pěkný centr však pošle Pepa Gaži nad bránu..
Rohový kop Klemery sráží Lukáš Pospíšil tělem těsně vedle, stejně tak dopadne střelecký pokus Míli Finkese.
Neúnavný Mára posílá do vápna hostí jeden centr za druhým. Lukáš Pospíšil po jednom z nich pěknou hlavičkou donutí golmana hostí k výbornému zákroku.
Další krásná akce jde po ose, Mysliveček, Vencl, Mára a zakončující Jirka Lekner, jeho střelu však obrana hostí srazí přímo do náruče golmana.
Dobrý zápas také hraje Michal Vencl, přihraje Petrovi, ten zátáhne balón do vápna, předloží ho Ondrovi, který zvyšuje na 5:0.
K vidění také byla spolupráce otec a syn. Míla sklepl pro Marka a jeho rána jde těsně nad.
Za rozhodnutého stavu se dostanou do šance také hosté, útok po pravé straně, zasekávačka na střed, střela, kterou však výborně zlikviduje Martin Pudil.
V závěru zápasu ještě trefuje Michal Klemera z přímého kopu pouze zeď a to byla poslední akce celého utkání.
10 výhra v řadě, i titul nejlepšího nováčka soutěže je doma, což je fantastické a velký podíl také patří Vám všecm, co chodíte fandit.
V další zápase nás čeká hodně těžký soupeř, zajíždíme na půdu Jiřetína pod Jedlovou, který v tomto kole ztratil první místo v tabulce, a bude nám chtít oplatit porážku 4:3 z našeho hřiště, zápas začíná v Jiřetíně v sobotu od 17:00 a moc se těšíme.

Author: Láďa