Bohuslavice – Staré Buky 2:8 (1:4)

14.5.2016. Další mistrovské utkání “zaválo” Bukovské Sokolíky na půdu posledního celku tabulky přeboru, mužstva Bohuslavic. Za pěkného počasí nastoupili domácí pouze s deseti hráči v poli, naproti tomu jak je v jarní částí zvykem, nastoupili Bukovští bez klasického brankáře, kdy musel Wonku zastoupit Jan Moravec. Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že domácí budou hrát ze zajištěné obrany, kterou budou chtít hosté překonat. “Tréninkové” počáteční tempo nenabízelo přílišnou podívanou. První testoval domácího brankáře Kuric, po centru Němečka, kdy vystřelil z velkého vápna, ale jeho slabou střelu domácí gólman chytil. Naopak domácí se osmělili i v 10.-ti hráčích, kdy nejprve v 6.min., po centru z pravé strany musel Moravec vyrážet střelu z hranice velkého vápna a poté v 13.min., po rozehraném přímém kopu naběhli dva volní domácí hráči na malém vápně na hlavičku, ale ani jeden míč nezasáhl. Poté však již Bukovští začali diktovat tempo hry a tlačili na domácí obranu. Ve 14.min. první velkou šanci zahodil Prokop, kdy po centru na velké vápno se pokusil přelobovat gólmana, ale míč skončil těsně nad. O minutku později se presentoval tvrdou střelou Makovský, ale jeho skákající střelu domácí brankář vyrazil. Ve 20.min. Kuric zatáhl míč po pravé straně, našel volného Pálinkáše, kterého následnou střelu brankář pěkným zákrokem vyrazil na rohový kop. Takto bych minutu po minutě mohl sepisovat akce Bukovských, které končili buď vedle domácí svatyně, nebo je “pohltil” domácí gólman. Ta hlavní přišla ve 24.min., kdy rohový kop z levé strany zahrával Kuric a na tento si nejvíše naskočil Jan Prokop a hlavou “zavěsil”, otevřel tak skóre 0:1 a po dlouhé době zaznamenal pro Bukovské gól z rohového kopu. Další parádní akce přišla v 26.min., kdy Pálinkáš vybojoval míč na pravé straně velkého vápna, z otočky přiťukl nabíhajícímu Janu Kuricovi a ten pohodlně podél branaře, k levé tyči zvýšil na 0:2. Tlak a chuť do hry ve 30.min. pečetil přesnou střelou k pravé tyči, přes domácího obránce, Lukáš Nývlt svou premiérovou brankou za Bukovské – 0:3. V 32.min. se do listiny střelců zapsal David Pálinkáš, když prošel před dva domácí obránce a sám před brankářem zasunul míč k levé tyči domácí svatyně – 0:4. O dvě minutky později se Pálinkáš mohl opět zapsat do listiny střelců, ale po nahrávce Kurice za obranu, sám proti brankáři přeloboval jeho, ale těsně i branku. Korigování stavu se domácí dočkali z ojedinělé akce v 35.min., kdy po přesném centru se ocitl domácí hráč sám před Moravcem a přesnou střelou k levé tyči snížil na 1:4. Další změnu skóre poté hosté odmítli v 40.min. – Němeček střela vedle tyče, 43.min. Kuric po dorážce přímého kopu, když brankář vyrazil no a v 45.min. zachránil domácí od gólu na brankové čáře Aleš Vilám, po “přímáku” Kurice. Do kabin se tak šlo za stavu 1:4. Do druhého poločasu nastoupilo domácí v plném počtu, ale i přesto začali lépe hosté, když v 46.min. zabojoval za velkým vápnem Prokop, míč nacentroval na pravou stranu na Jana Kurice, který pohotovou střelou do protipohybu brankáře, k levé tyči zvýšil na 1:5. Obraz hry od prvého poločasu se nezměnil, i když obranná hra hostů s narůstajícím skórem nebyla již tak ostražitá. Toho málem domácí využili v 54.min. po centru za obranu se ocitl domácí hráč sám před hostujícím brankářem, ale jeho střelu k levé tyči tentokrát Moravec vytěsnil na rohový kop. Hosté odpověděli v 59.min., Němeček našel centrem za obranu nabíhajícího Jana Prokopa a ten obhodil z pravé strany domácího brankáře přesně k levé tyči – 1:6. Svého hentriku nakonec Jan Prokop přeci jen dosáhl a to v 61.min. kdy si aktivním náběhem vyžádal centr a jedním dotekem podstřelil domácího brankáře – 1:7. O dvě minutky později mohl dát svůj čtvrtý gól po nahrávce Pálinkáše, ale tentokrát jeho střela skončila jen na tyči branky domácích. V 68.min. se mohl zapsat do listiny střelců Makovský po přesné nahrávce Němečka, ale jeho střelu k pravé tyči vyrazil domácí brankář na rohový kop. Podobný scénář měla i akce v 68.min., tentokrát nahrával Prokop, ale opět Makovského střelu brankář stihl vyrazit mimo branku. V 73.min. poté přišlo zbytečné vyloučení na straně hostů, když po ruce a následném sebrání míče před rozehráním uviděl druhou žlutou a tak červenou Lukáš Záplata. A tak hosté dohrávali o deseti hráčích. Toho málem využili domácí v 78.min., kdy po rychlém útoku vyrazil střelu Moravec k domácímu hráči, ale ten hlavičkoval ve slibné pozici jen vedle branky hostů. V opadajícím tempu se Bukovským naskytla šance skórovat v 81.min., po nahrávce Němečka šel Tošovský sám na brankáře, ale jeho střelu brankář domácí vytáhl nad branku na rohový kop. V 83.min. se však už hosté dočkali, když Kuric blokován domácími nacentroval zpět na Němečka, který následnou umístěnou střelou nedal gólmanovi šanci – 1:8. Konečnou úpravu skóre učinili domácí po rychlé akci s centrem za obranu, nabíhající hráč nedal Moravcovi šanci a přesnou střelou k levé tyči učinil stopku za brankovou nadílkou zápasu – 2:8.
Závěrem: Myslím, že utkání se muselo líbit všem fandům ze Starých Buků, kdy i místy tréninkové tempo přineslo hodně gólů. Gratulace Honzovi Prokopovi k hetriku a Lukáši Nývltovi k prvnímu “zářezu”. No doufejme, že jsme si nevystříleli prach před důležitým a těžkým zápasem se sousedem v tabulce, Strážným. Pevně věřím, že využijeme domácího prostředí k zisku bodů a posunu v tabulce a nebude se opakovat příděl z předloňské sezóny.
Poslední vzájemné zápasy doma se Strážným: sezóna 2014-2015 St.Buky-Strážné 4:1. Sezóna 2013-2014 St.Buky-Strážné 2:7.