Před našima klukama je nutno uklonit se a smeknout

Krásný fotbalový areál v Březinách hostil šlágr 21 kola fotbalové II. třídy, mezi domácím týmem a našimi kluky.
To co kluci předvedli na hřišti, jak se rvali za Habartický dres to byla nádhera.
Přesto mělo utkání pro nás šílené momenty. Nejprve se zraní Jarda Beneš a dohráváme v 10, do toho přichází červená karta pro našeho kapitána a dohráváme v 9.
Tyto negativa však kluci rozsprášili když i v 9 lidech dokázali vzdorovat jednomu z nejlepších týmů na domácím hřišti.
Kdo to neviděl neuvěří.
Takhle se rvou skuteční srdcaři, nevíme s kým nastoupíme do duelu s Mikulášovicemi, ale snad se nám dají zranění do kupy, abychom postavili alespoň 11 hráčů.
Před kluky smekám a myslím, že nejsem sám.
Nádherná děkovačka na závěr, kdy nám tleskají i bývalé hvězdy našeho týmu, to je nazapomenutelné, stejně tak jako upřimné gratulace domácích hráčů i funkcionářů. Nechyběla ani vynikající atmosféra, o kterou se starali fanoušci obou mužstev, opravdu fantastické sporotvní prostředí.
Průběh zápasu pro vás více než 50 minut mapoval velmi pečlivě Venca Mysliveček mladší, za což mu patří velké poděkování.
Pojďme tedy do zápasu.
SK Březiny – TJ Dolní Habartice 1:4 (1:1)
branky: Gína Michal – Vencl Michal, Horvát Kamil, Horvát Emil, Klemera Michal pk.
sestava Břez: Rajman – Havlíček (67 Beneš), Šohaj, Ferko, Gína, Bezchleba (69 Šimek), Kalaš, Horčička, Onik. Pilík, Hloušek Jakub (K), trenér: Kyral Tomáš
sestava D.H.: Beneš (Pudil), Gaži, Mysliveček (K), Vencl, Klemera, Finkes Marek, Finkes Miloslav (ZK), Horvát Kamil – Horvát Emil, Pudil, trenér: Mikoláš Jiří
rozhodčí : Benda Pavel, Štický Jakub, Kožár Jiří
diváků 110
Začátek zápasu byl pro nás doslova katastrofální. Hned v první minutě propadne náš tým na celé čáře a domácí se ženou ve 4 hračích na samotného Jardu Beneše a to nemohlo skončit jinak než vedoucím gólem 1:0.
Domácí byli v úvodu lepším týmem, ve 3 minutě pálí první tutovku, domácí hráč sám na penaltě míří nad.
Naši kluci se poprvé připomenou v 7 minutě duelu. Z přímého kopu letí balón na Kamila Horváta, ten z první míří pouze do náruče domácího golmana.
Ve 13 minutě zahrává Michal Klemera po faulu na Emila přímý kop.
Trefí zeď, následuje rohový kop a Michal Vencl je v souboji s domácím golmanem důsledný 1:1.
O minutu později může být dokonán obrat, po chybě domácích a dlouhem pasu vychytal Emila vyběhnuvší domácí golman.
V 15 minutě propadl centr domácích na zadní tyč a tutovku domácích skvěle hasí Jarda.
Následuje rohový kop, po kterém si dá málem vlastní gól Michal Vencl.
Ve 23 minutě chybuje naše obrana domácí hráč si však v tutové šanci ukopne balón.
O chvilku později vybojoval balón Martin Pudil, přihrál na Finkyho, ten předvedl jeden ze svých geniálních pasů na osamoceného Emila Horváta, klička golmanovi a gól do prázdné brány 1:2.
O minutu později nám však zatrne, další šanci domácích likviduje Jarda, bohužel se však zraní, vykloubený prst, a musí ze hříště, jelikož nás je na zápase pouze 11 dohrávámě v 10 a do brány si stoupne Martin Pudil, a mi jen věříme, že Jarda bude do soboty fit.
Ve 28 minutě propadl Kamil Horvát, domácí hráč však trefil pouze Martina Pudila a další rána jde nad.
Ve 33 minutě hlavičkuje po rohovém kopu domácí hráč pouze do rukou Pudila.
Ve 35 minutě vybojoval balón Michal Klemera a vyvezl ho, byl faulován, škoda jen, že byl faul odpískán protože Emil by šel sám na bránu.
Ve 39 minutě měl po pasu Lukáš Pospíšila tutovku na noze Kamil Horvát, šel sám na golmana, zastavil pohyb a zklamal, střela šla vedle.
Domácí mají více ze hry, ovšem bez šance a nebo jejich pokusy hatí ofside.
Ve 43 minutě obejde hráč domácích tři naše kluky, přihrál za obranu, Martin s pomocí obrany situaci vyřešil.
První poločas tak končí naším vedením 1:2.
Druhý poločas už tolik atraktivní nebyl, domácí kontrolovali balón a my jsme se ho naopak snažili držet co nejdále od naší brány.
V 51 minutě však Emil Horvát uprostřed hřiště vybojuje balón a pošle na steč Kamila a ten nádhernou ranou na zadní tyč skládá reparát na výbornou 1:3.
Na hřišti se postupně přitrvdí a hodně se diskutuje s rozhodčím, nutno dodat, že ten měl situaci po celý zápas pod kontrolou.
V 66 minutě se nás přiřítí pohroma. Venca zastaví domícho hráče jen za cenu druhé žluté následuje červená karta a dohráváme v 9 hráčích, což měla být voda na mlýn domácích.
Jenže nebyla, to jak aktivní byli klucí i v 9 hráčích je až neskutečné, Michal Klemera s Lukášem, sjížděli lajny, Michal Vencl, Kamil a Marek parádními obrannými zákroky ničili šance domácích už v zárodku, Emil dodával svým přehledem klid klukům, obranu si zkušeně derigoval Míla Finkes, no prostě radost se na ty naše kluky koukat, protože se snažili hrát aktivně a ne jen nakopávat balóny co nejdál od brány. A co víc přicházeli i šance.
V 71 minutě pošle Finky centr na Kamila jeho ránu z první kryje domácí golman.
Hned na to se na druhou stranu řítí po levé strně hráč domácích, najde ve vápně osamoceného spoluhráče, ten však v tutovce míří vedle.
Kluci nadále hrají aktivně na střídačce nám dochází zásoby vody.
Ošetření si vyžádá kotník Michala Klemery, no tvrdá zkouška naší odolnosti.
V 82 minutě mají domácí šanci rozehrát přímý kop ze slibné vzdálenosti, trefují však zeď.
V 88 minutě ukáže všem záda Emil, jeho technika míče je neuvěřitelná, a domácímu hráči nezbyde nic jiného než ho ze zadu povalit, následuje pokutový kop a ten tvrdou nekompromisní ranou doprostřed brány proměňuje Michal Klemera 1:4.
V závěru už oba týmy čekají na závěrečný hvizd, po kterém vypukne opravdu velká radost nejen hráčů i funkcionářů ale i našich fans.
Jak jsem řekl na začátku, před kluky je třeba smeknout, teď už můžu v klidu řící, že II. třída je zachráněna i pro příští sezónu, a tak si ty poslední zápasy chceme užít, to vše k utkání v Březinách, já se s Vámi loučím a těším se na shledání v sobotu, kdy na našem pažitu přivítáme od 17:00 celek Mikulášovic.

Author: Láďa