Role favorita splněna.

Los 19. kola fotbalové II. třídy nás zavál na půdu posledního celku tabulky – Starého Šachova.
Dle postavení v tabulce a aktuální formy jsme v utkání byli velkým favoritem, a tři body byly takřka poviností.
Dáte mi však jistě za pravdu, že potvrdit roli favorita bývá někdy mnohem těžší než favorita potrápit a my jsme se první půli jako favorit rozhodně nechovali. Dokonce bych řekl, že domácí byli v první půli o chloupek lepším týmem.
V druhém poločase však již nebylo co řešit, byl jasně v naší režii, a mít více štěstí v koncovce, mohli si domácí připsat větší příděl.
Nešla jim upřít snaha, přeci jenom obrali o body vedoucí Jiřetín, tak jsme se museli mít na pozoru, včera jim však ve druhé půli nebylo dovoleno nic a tak se body stěhují do Habartic.
Sportovní klub Starý Šachov – TJ Dolní Habartice 2:6 (2:2)
branky: Urban Jiří, Žiak Martin – Pudil Martin 2x, Horvát Kamil Horvát Emil, Horvát Petr, Pospíšil Lukáš
sestava S.Š: Hlaváč – Matějček, Klepsa, Kračmar, Čerych (75 Fišer), Janovský (K), Richtr, Soukup, Urban, Žiak, Vodný
trenér: František Simmer
sestava D.H.: Beneš – Mysliveček (K), Gaži, Špaček, Vencl – Pospíšil, Horvát Kamil, Klemera (60 Finkes Marek), Pudil – Horvát Emil, Horvát Petr
trenér: Jiří Mikoláš
Úvod utkání byl docela svižný, hned po rozehrávce se dostal k balónu elitní střelec domácích Martin Žiak, mířil však těsně vedle a o chvíli později nad.
Domácí jako by v úvodu více chtěli hrát a nutno dodat, že naši kluci se na hřišti hledali.
Jelikož jsme úvodní varování nebrali vážně přišel trest.
V 9 minutě se balón z levé strany dostal k nohám Jiřího Urbana a ten i pomocí teče posílá domácí do vedení 1:0.
Po tomto gólu se konečně kluci trochu probrali, první náznak šance a pokus Petra Horváta zastavila obrana domácích.
V 15 minutě poslal Emil Horvát milimetrový pas na Petra, ten vrátí balón před branku, přesně mezi domácí beky kam si zaběhne Emil Horvát a nekompromisně zavěsí 1:1.
Obrat ve skóre může přijít za pár okamžiků, skrytou střelu Petra Horváta výborně vyrazí golman domácích.
Na druhé straně přichází ostrý centr z levé strany a tutovka domácích, kterou však tygřím skokem likviduje Jarda Beneš, a ani následná série rohových kopů domácích naší branku neohrozí.
Ve 30 minutě je dokonán obrat, po centru z levé strany se ve vápně nejlépe zorientuje Kamil Horvát a přízemní střelou nás posílá do vedení 2:1.
V další šanci se ocitne Emil Horvát, místo střely z první volí kličku a technický pokus, který míří nad břevno domácí branky.
V závěru první půle mají častěji balón na kopačkách domácí.
Ve 45 minutě dostanou po zbytečném faulu možnost kopat přímý volný kop, a Martin Žiak krásnou střelou podél zdi srovnává 2:2.
Byl to klasický gól do šatny, hned po rozehrání píská hlavní sudí konec prvního poločasu.
O přestávce společně s trenérem burcujeme kluky, dostanou několik rad, důležité bylo, abychom byli trpěliví, že zápas zvládneme a branky příjdou.
To že to bude tak rychle však nečekal nikdo z nás.
Ve druhém poločase ovládáme hru a soupeře nepouštíme za půlku, pomůže nám k tomu také rychlá branka.
Ve 47 minutě vybojuje uprostřed hrací plochy balón Michal Klemera, zatáhne ho a předloží do leva kam si nabíhá Lukáš Pospíšil a jeho křižná rána na zadní tyč znamená naše vedení 2:3.
O chvíli později zatáhne hodně aktivní Pospíšil balón pol levé straně a předloží tutovku Petrovi Horvátovi, ten však míří těsně vedle.
V 60 minutě přichází od Petra centr z pravé strany na který si nabíhá Emil Horvát, je zastaven nedovoloně a kopali jsme penaltu.
Nutno dodat, že když jsi vzal balón Martin Pudil, tak jsme byli lehce v šoku, přeci jenom, není to hráč určený na penalty, a v průběhu utkání se mu příliš nedařilo, v hlavách nás strašila neproměněná penalta proti Těchlovicím.
Tentokrát to dopadlo dobře, střela po zemi k pravé straně z pohledu golmana a vedeme o dvě branky 2:4.
Náš koncert ve druhé půli pokračuje, střed pole ovládáme a velkou bojovností získáme spoustu balónů, vytváří me si tutové šance.
V 68 minutě přichází dlouhý nákop, Petr Horvát si zabíhá za obranu, žene se sám na golmana domácích a dává nám tříbrankový náskok 2:5.
Do útočných akcí se zapojuje i Jarda Beneš, jeho výkopy z ruky se proměňují v dokonalé pasy, a Petr Horvát se opět řítí sám na brankáře domácích, trefuje však tyč.
V 75 minutě přichází definitivní rozhodnutí.
Emil Horvát přetáhne rohový kop, tam balón získá Pudil , výborně vymíchá 2 obránce domácích, narazí si balón, nejsem si jist jestli s Lukášem nebo s Emilem a prostřelí golmana domácích po šesté 2:6.
V závěru utkání si ještě zopakují spoluprácí Jarda s Petrem.
Petr va samostatném úniku i za pomoci teče golmana trefuje tyč, a když se k němu balón odrazí zpět, tak pro změnu břevno. Tak doufám, že si smůlu už vybral. :)))).
Dostaneme také možnost zahrávat slušné standarní situace.Přímý volný kop Venci Myslivečka by ani trávu noehnul, a další přímý kop Petra Horváta končí na zdi domácích hráčů.
V závěru domácí už rezignují a my hru s přehledem kontrolujeme, a už jen čekáme na konečný hvizd, po jehož zaznění si vezeme domů 3 body.
Opět velké poděkování našim fanouškům za podporu, je krásné hrát na hřišti soupeře, s pocitem, jako když jsme doma.
Body z venku se opět musí potvrdit doma a nás čeká soupeř, který na jaře hraje také velmi dobře. Plaston Šluknov B.
Přijďte nás podpořit začínáme na našem pažitu v sobotu od 17:00.

Author: Láďa