Staré Buky – Poříčí u Trutnova 4:1 (0:0)

Staré Buky – Poříčí 4:1 (0:0)
23.4.2015. K dalšímu zápasu zavítalo do Starých Buků k derby mužstvo Poříčí u Trutnova. Před slušnou diváckou kulisou a s novými míči se od úvodního hvizdu odehrávalo tvrdé utkání. Domácí se předvedli už ve 2.min., kdy Pálinkáš našel centrem nabíhajícího Kurice, ale jeho hlavičku brankář pokryl. Na druhé straně se hosté osmělili v 6.min., kdy po rychlém útoku a uličce na spoluhráče musel Wonka zakročit proti střele z hranice pokutového kopu, kterou však chytil. Opět se musel ukázat v 9.min., kdy tvrdou střelu z poza velkého vápna vytáhl na rohový kop. Domácí ohrozili branku hostů v 11.min., když Kuric vypálil z 35m přesně pod “víko”, ale brankář hostů vytáhl střelu nad branku. Domácí začali pomalu přebírat iniciativu a měli míč častěji na kopačkách, snažení však většinou končilo před velkým vápnem. Ve 20.min. však mohlo být pro domácí lépe, po akci Prokopa a přelobování hostujícího brankáře Tošovským hasil gólovou situaci obránce hostů, který míč před brankovou čárou odkopl. Ve 26.min. Kuric našel centrem Prokopa, který však hlavičkoval ve slibné pozici vedle branky. Ve 34.min. se do slibné pozice dostal Pálinkáš po vybojovaném míči Prokopem, ale jeho střela těsně minula tyč branky hostů. Hosté se k ohrožení domácí branky dostali v 39.min., kdy centrovaný míč propadl obranou k hráči na malém vápně, kdy však tento svou střelu poslal jen vedle domácí branky. K dalšímu ohrožení branky již do konce poločasu nedošlo a tak se šlo do kabin za smírného stavu 0:0. S vědomím, že Bukovští mají lepší druhé poločasy, očekávali domácí diváci brzké otevření skóre. Ale opět jak v prvém poločase domácí s míčem na kopačkách končili před velkým vápnem, nebo jejich střely neohrozili brankáře hostů. Jako v 51.min. když Pálinkáš tvrdě vystřelil z hranice velkého vápna, ale střela prolétla nad brankou hostů. Pak však přišla první akce hostů v 57.min. rychlý brejk po centru z vlastní poloviny, kdy pomezní signalizoval ofside, ale hlavní arbitr nechal pokračovat ve hře a v situaci 2 na 1, nedali hosté Wonkovi šance a otevřeli tak skóre utkání 0:1. Otřesení domácí i nadále častěji s míčem na kopačkách po obdrženém gólu čelili ještě více zpevněné obraně hostů, proti které se težko prosazovali. Až v 68.min. se ukázali, když Týnek z 30m tvrdou střelou donutil brankáře hostů k zákroku, kdy musel míč vytěsnit nad branku. S blížícím se koncem utkání se pomalu snášet na Bukovský pažit kapky deště a někteří diváci již zklamaně odcházeli domů. Později však zjistili, že udělali velkou chybu. Neúnavnost domácích hráčů změnit stav utkání ukázal v 82.min. Jan Kuric, kdy z rozehraného přímého kopu za velkým vápnem vymetl pavučinky v “šibenici” branky hostů a srovnal stav na 1:1. Tlak domácích poté korunoval obratem v 84.min. po rozehraném rohovém kopu z pravé strany a následné několikateré teči z hranice pokutového kopu usměrnil míč přesně k tyči střídající Nikolas Mucudis a otočil stav na 2:1. Domácím fandům ještě nestihly vychladnout hlasivky a přišla 86.min. kdy Mucudis vybojoval míč, přesně našel volného Jana Prokopa, který poté nechal brankáře hostů již jen nečinně koukat, jak jde míč za jeho záda 3:1. No a když se už slavilo a čekalo se na konec utkání, parádní tečku za zápasem udělal v 90.min., svou druhou brankou Nikolas Mucudis po nahrávce Pálinkáše 4:1.
Závěrem: I když konečný výsledek vypadá jednoznačně, utkání takové nebylo. Bojovný duch domácího týmu za nepříznivého stavu však nakonec během 10.-ti minut odměnil jejich snažení. Určitě zasloužilý výsledek tvrdého a asi i dost bolestivého zápasu. Opět gratulace a doufám, že jste si nějaký prach nechali i na Bílou Třemešnou B, kam s Vámi opět pojedeme a které máme oplácet prohru 1:3.