Bojovné utkání se šťastným koncem

V rámci 18 kola fotbalové II. třídy, jsme na domácí půdě přivítali soupeře z Těchlovic.
Oba týmy se na jaře pyšní výbornou bilancí, a tak se dal čakat hodně vyrovnaný a atraktivní duel.
Bohužel realita byla trochu jiná, od začátku to byl více boj než kopaná a nutno dodat, že soupeř byl po celou dobu zápasu jednoznačně lepší, a jen promarnění vyložených šancí a nepohlídání si ofsaidových situací ho stálo tři body.
Každá jeho akce byla nebezpečná, zkušení borci, kteří hráli výborně pozičně, strkali si rychle balón a doslova eliminovali sílu našeho útočného dua, si prohrát rozhodně nazasloužili.
Naši kluci předvedli nejhorší výkon jara, všude byli později, nutno dodat, že jsme však 70 minut hráli o deseti.
V závěru se k nám přiklonilo štěstíčko, přesto, že se hrálo za nepříjemného počasí našla si na hřiště cestu slušná návštěva diváků, včetně našich úžasných roztleskávaček, které o poločase předvedli velmi hezké vystoupení, a alespoň trochu rozehřáli naše prokřehlé diváky, společně s nimi prožívali náš duel, který jsme nakonec výsledkově zvládli, herně však nikoliv.
TJ Dolní Habartice – FK Český lev Těchlovice 2:1 (1:0)
branky: 33 Horvát Emil, 89 Horvát Petr – 63 Trlica Luboš
sestava ČLT: Víšek – Veselý, Fiala, Erneker, Holakovský, Vobecký, Nídr, P. Trlica, Frič (53 L. Trlica), Ženíšek Štarman
sestava D.H.: Beneš – Mysliveček Václav (78 Klemera), Vencl, Mysliveček Jakub, Špaček – Finkes Marek (78 Hofírek), Pospíšil, Horvát Kamil, Finkes Miloslav – Horvát Petr, Horvát Kamil
rozhodčí: Kožár Jiří, Kadora Ondřej, Janda Miloslav
120 diváků
Úvod utkání patřil hostům, kteří nám dělali problémy rychlými útoky po obou stranách hřiště a nabíhali si z druhé vlny.
V první velké šanci se ocitl soupeř již v samotném úvodu utkání.
Po centru z levé strany hlavičkoval útočník hostí těsně vedle.
O chvilku později došlo k nedorozumnění v naší obraně, a jen rychlé vyběhnutí našeho golmana, který se při srážce hodně bolestivě udeřil, bylo nebezpečí zažehnano.
Dalších několik akcí soupeře zmaří praporek pomezního, nad čímž se rozčiloval i hostující trenér.
Po další nádherné akci soupeře z pravé strany, přišla oblíbená přihrávka do druhé vlny a od pohromy nás zachraňuje břevno naší brány.
Hodně nefotbalový moment přichází po necelých 20 minutách hry, náš Kuba Mysliveček, je faulován, faul je odpískán, ovšem u našeho hráče dojde k neuvěřitelnému zkratu, když na zemi ležícího protihráče kopne do hlavy.
Následuje jednoznačně červená karta, hlavní je však to, že hráč soupeře je v pořádku.
Využít přesilovku mohou hosté záhy.
Po velkém zmatku v našem vápně trefuje hráč hostí v tutové šanci záda Emila Horváta, který tak zabrání jasnému gólu.
Během první půle také došlo k několika sporným výrokům na obou stranách a zápas se změnil v docela ostrý souboj, což fotbalu vůbec neprospělo.
To že fotbal skutečně nemá logiku se potvrdilo ve 33 minutě.
Poprvé se usazujeme na polovině soupeře, Pospíšil prostrčí balón na Emila Horváta, ten udělá kličku obránci i brankaři a vedeme 1:0.
Vyrovnáno mohlo být bleskově, naše ofsajdová past tentokrát nesklapla a hostující hráč se sám řítí na Jardu Beneše, ten však potvrzuje, že je naši velkou oporou a šanci soupeře likviduje.
Druhý poločas je kopií toho prvního soupeř nadále tlačí a hrozí nepříjemným presingem.
Opět se jen těžko dostáváme za půlku, a gól v naší síti visí na vlásku.
V 62 minutě dochází ke sporné situaci.
V samostatném úniku hráč soupeře neuspěje, dorážku druhého hráče zablokuje naše obrana, třetí dorážka už končí v naší síti, branka však není pro ofsajd uznána.
Velmi těžké rozhodnutí pro sudí, Těchlovičtí hráči se rozčilují, těžko říci jestli právem nebo nikoliv, každopádně stav 1:0 trvá.
To už však neplatí v 63 minutě.
Po zbytečném faulu rozehrává soupeř standarní situaci, přichází nadýchaný centr na zadní tyč, kde skáče osamocený Luboš Trlica a nádhernou milimietrovou hlavičkou na zadní tyč srovnává na 1:1 a nutno dodat, že zaslouženě.
Hosté mají šanci jít do vedení, kdy hlavní rozhodčí nařídí pokutový kop v jejcich prospěch, což zvedne obrovskou vlnu nevole jak našich hráčů tak diváků, a musíme je odhánět z blízkosti hřiště, aby nedošlo k nepříjemnosti.
Situace se opět hodně těžko hodnotí náš hráč soupeře nezasáhl, ten nadskočil a upadl.
Hlavní rozhodčí nám však v kabině vysvětlil proč penaltu odpískal, přestože ke kontaktu nedošlo a dle nových pravidel byla penalta skutečně nařízena správně.
To rozehrál autor vyrovnávacího gólu Luboš Trlica, jeho přízemní ránu, k pravé tyči však parádním skokem likviduje Jarda Beneš.
Možnost jít do vedení máme pak táke my.
Kamil Horvát utekl soupeři ten ho ve vápně srazil a byla z toho penalta na druhé straně.
Michal Vencl jí však neproměnil i jeho ránu výborně zlikvidoval golman hostí Víšek.
Blíží se závěr utkání a soupeř nadále utahuje smičku, v další šanci míří těsně nad, a další závar řeší z vypětím všech sil naše obrana.
Strhnout vedení na naší stranu má Ondra Hofírek, ve velké šanci však netrefuje bránu.
Rozhodnutí přichází v samotném závěru utkání.
Soupeř na naší obrané polovině fauluje, k míči se postaví Míla Finkes s myšlenkou poslat balón co nejdále od náší brány a udržet remízu, jenže jeho odkop si najde Petr Horvát a jemně ho lízne, balón k velké radosti všech i trenéra končí v síti soupeře vedeme 2:1.
Soupeř ještě v posledních vteřinách zahrává rohový kop, ten ubráníme a následně se můžeme radovat ze tří bodů, čemuž se nechce vůbec věřit.
Smekám před soupeřem za to jaký výkon u nás předvedl a přeji mu hodně štěstí v dalších duelech a naše kluky je nutno pochválit za to, že i v deseti i když hodně šťasně dokázali urvat důležité 3 body.

Author: Láďa