Nádherný zápas se šťastným koncem pro nás

V rámci 16 kola jsme se poprvé v jarní části představili na domácí půdě. Soupeřem nám byl velmi nebezpečný celek Dolní Poustevny, kterému jsme měli co vracet z podzimního duelu, kde jsme nešťastně prohráli 5:4.
V domácím zápase to opět byla přestřelka, která však tentokrát skončila vítězně pro nás.
Bohužel i na vítězství se musí hledat chyby, ztratit tříbrankový náskok je trestuhodné, hlavně nehrajeme trpělivě, pořád chceme někam pospíchat, a to není dobré, soupeř nás ve druhé půli hodně přitlačil a opět při nás stálo veliké štěstí, které by se v příštím utkání již nemuselo přiklonit na naší stranu.
Každopádně tři body jsou doma a je důležité, že kluci dokázali na domácí půdě potvrdit tři body z Boletic.
TJ Dolní Habartice – FK Dolní Poustevna 6:5 (4:3)
branky: Horvát Petr 4x, Pospíšil Lukáš, Horvát Emil – Karpíšek David pk, Petr Koleňák, David Hrdlička 2x, Robert Mitternacht
sestava D.H.: Beneš – Mysliveček Václav, Vencl Michal, Mysliveček Jakub (40 Pudil), Finkes Marek – Klemera, Pospíšil, Finkes Miloslav, Horvát Kamil – Horvát Petr, Horvát Emil
sestava D.P.: Hofman – Soukup, Svačina, Koleňák, Slanina, Karpíšek, Mitternacht, Heyl, Hrdlička, Hájek, Šafránek ((82 Šanda)
rozhodčí: Benda Pavel, Šefčík Ladislav, Janda Miroslav
90 diváků
Úvod zápasu byl pro nás jako ze sna již po necelých dvou minutách otevíráme skóre zápasu. Petr Horvát se dostal k míči a ranou na zadní tyč poprvé překonal hostujícího golmana 1:0.
V 7. minutě euforie na hřišti vzrostla.
Petr Horvát se dostal do samostatného úniku po levé straně a své sólo gólově zakončil 2:0.
V 9 minutě však udeřili hosté po nesmyslném zákroku na hostujícího hráče byla správně nařízená penalta. K té se postavil spolehlivý exekutor hostí David Karpíšek a nezaváhal 2:1
V úvodních minutách se nám dařilo vše na co jsme sáhli a v 11 minutě přišel třetí zásah.
Balón po centru z pravé strany zatancoval na břevně a přistál přímo na hlavě Lukáše Pospíšila a ten nemohl dělat nic jiného než přidat třetí branku a vrátit nám dvoubrankový náskok 3:1.
Pak se hra na chvíli uklidnila ale pouze do 27 minuty, kdy se balón dostal do vápna soupeře opět k Petrovi Horvátovi, ten první střelou ještě neuspěl, ale odražený balón už neomylně poslal do sítě 4:1.
Po tomto gólu jsme podlehli hlubokému uspokojení, že je hotovo, z čehož nás soupeř hodně rychle vyvedl, přitlačil na pilu a během tří minut bylo skóre pouze jednogólové.
Nejprve hosté podnikli pěknou akci po pravé straně, na jejimž konci byl David Hrdlička a snížil na 4:2.
O malou chvilku později se dostal k balónu Petr Koleňák napřáhl snad z 25 metrů a překrásnou střelou do šibenice snížil na 4:3.
V tu chvíli jsme byli rádi, že se blížil konec první půle a že budeme mít dost času poučit se z chyb.
Ve druhé půli nás však soupeř přehrával a tlačil z čehož již ve 49 minutě vytěžil vyrovnání, v koncovce byl úspěšný Robert Mitternacht 4:4.
Hosté si pak vytvořili další velké šance, nejprve pohotovou ranou nastřelil David Karpíšek tyč naší brány a než odezněl její zvuk opřel se do balónu ze 30 metrů alá Pavel Nedvěd hostující Jan Svačina, jeho ránu zastavilo břevno naší brány a zároveň znamenalo naše probuzení.
V 65 minutě přišla po dlouhé době naše hezká akce, Lukáš Pospíšil zatáhl balón po levé straně, nabil Emilu Horvátovi, ten se štěstím udělal kličku obránci a přesným zásahem nám vrátil vedení 5:4.
V 68 minutě zastavil Venca Mysliveček šanci hostí odkopem od naší brány nazdař bůh, jeho obranný odkop se však proměnil v geniální pas na Petra Horváta a ten opět nezaváhal a vrátil nám dvoubrankový náskok 6:4.
Ještě než utichly ovace oslavy gólu spražil místní diváky rychlým snižujícím gólem David Hrdlička 6:5.
Ve zbytku utkání měli obě mužstava šance, naši kluci nedokázali najít klid v koncovce a řadu přečíslení řešili zbrkle a nefotbalově.
Na druhé straně již ani soupeř nedokázal vstřelit branku a tak si připisujeme na naše konto nesmírně důležité tři body.

Author: Láďa