První tři body ze hřiště soupeře jsou doma

V rámci druhého jarního kola se náš tým opět představil na půdě soupeře, tentokrát nás čekal duel v Boleticích.
Moc jsme se chtěli revanžovat za tragédii v Markvarticích a to se nakonec podařilo.
Do zápasu nenastoupilo duo našich nejzkušenějších hráčů Míla Finkes a Venca Mysliveček.
V útoku se poprvé představil Emil Horvát naše posílení z Heřmanova.
Jako kapitán vedl náš soubor poprvé v týmu dospělých Pavel Špaček a i přes několik narážek od spoluhráčů se role ujal velmi dobře.
Každopádně se nám konečně začalo dařit v útoku, proměňovat šance, hrát trochu v klidu, a to byl klíč k možná nečekanému úspěchu.
Nutno dodat, že nám to soupeř umožnil zahazováním vyložených brankových příležitostí.
Spartak Boletice – TJ Dolní Habartice 2:5 (1:2)
branky: Šindelář Miroslav, Znojemský pavel (pk) – Klemera Michal, Horvát Emil 2x, Horvát Petr 2x
sestava Bol: Klaban – Ženíšek, Hyl, Šindelář, Šorm, Švec, Znojemský, Ranftner, Janovský, Beutler, Rohlíček (59 Husák)
sestava D.H.: Beneš – Finkes Marek, Mysliveček Jakub, Vencl, Špaček – Klemera, Pudil, Horvát Kamil (79 Gaži Josef), Pospíšil – Horvát Petr, Horvát Emil
rozhodčí: Šefčík Ladislav, Benda Pavel, Janda Miroslav
diváků 90
Úvod utkání patřil přece jenom domácím, kteří hrozili hlavně rychlými kontry po stranách a následnými centry do vápna, kde však kraloval Jarda Beneš.
Do naší první obrovské šance se řítil Lukáš Pospíšil, který si krásně naběhl za obranu, domácí golman ho však skvěle vychytal.
V 15 minutě však již udeřilo. Petr Horvát poslal z pravé strany ostrý centr do vápna, na ten si naběhl Michal Klemera a tvrdou ranou prostřelil golmana domácích 1:0.
Záhy mohlo být srovnáno, domácí útočník se řítil sám na Jardu Beneše v koncovce však netrefil bránu.
Další magatutovku domácích hasí včasným vyběhnutím Jarda Beneš, který sebral balón z nohy domácímu v hráči v souboji tváří v tvář.
Doslova minuty hrůzy pro ná s i pro boletické končí další tutovkou domácích, která končí na tyči naší brány.
Ve 27 minutě přišla naše rychlá akce, kdy Kamil Horvát parádní přihrávkou za obranu vyslal do šance Emila Horváta a ten si věděl rady, střelou po zemi podél golmana vedeme 2:0.
Domáci to nezabalili a další chvíli kdy naše obrana pořádala den otevřených dveří se za ní zjevil domácí Miroslav Šindelář a svou šanci ve 43 minutě již proměnil 2:1.
O chvíli později zahrává Emil Horvát přímý kop, na jeho centr skáče Michal Klemera a jen těsně mijí branku domácích.
Neujala se ani rána Pospíšila a tak se šlo do kabin za stavu 2:1.
Druhá půle začala tlakem domácích ovšem bez velké šance. Naší třetí branku vsítil Petr Horvát, tu však rozhodčí pro faul našeho hráče neuznal.
Ani nás ani Petra to však nemuselo mrzet, pár minut po neuznaném gólu konkrétně v 68 minutě vyhrál souboj ve vápně, kde přetlačil dva protihráče a střelou pod padajícím golmanem nám dává opět dvoubrankový náskok 3:1.
V tu chvíli zjednodušujeme hru a domácí do ničeho nepouštíme. Naopak.
V 78 minutě se řítí Petr Horvát sám na golmana ten proti němu nesmyslně vyběhne a Petr ho ze 30 metrů parádně přehazuje 4:1. Cítíme, že se blíží historická chvíle zisku bohů ze hřiště soupeře.
Další naší tutovku však neproměňuje Kamil Horvát, který v přímém souboji s domácícm golmanem trefuje pouze jeho nohy.
V závěru však přichází menší komplikace v 80 minutě se naší obranou prosmýkl hráč domácích a Jarda Beneš ho zastavuje jen za cenu faulu, pokutový kop domácí Pavel Znojemský s přehledem proměňuje a vykřesává pro domácí naději, 4:2.
Ta však zhasne v 84 minutě, kdy své další sólo proti golmanu domácích vahrává Emil Horvát a zvyšuje na 5:2.
Šestou branku mohl přidad Pepa Gaži, balón se mu však v rozhodující chvíli zamotal mezi nohy.
V samotném závěru mají domácí šanci skorigovat zápas z přímého kopu, domácí střelec však netrefuje bránu a rozhodčí záhy dává konečným hvizdem pečeť na naší první výhru na hřišti soupeře v ročníku.
Krásne body z venku je nutno potvrdit doma a v sobotu nás nečeká nic lehkého, hostíme celek Dolní Poustevny, kterému máme po podzimu co vracet, tak nás přijďte povzbudit začínáme v 16:30.

Author: Láďa