Náš výkon v derby? Ostuda, neschopnost, nechuť

Včera se otevřela jarní část II. třídy ročníku 2015 – 2016.
Náš tým zajižděl k prestižnímu zápasu do Markvartic s cílem protrhnout sérii porážek a připsat si konečně body z venku.
To co jsme včera předvedli byla hanba a ostuda.
Když pominu to, že někteří hráči již tradičně v pátek flámovali, a nastoupili k zápasu s tím, že ono to nějak dopadne, postrádal náš výkon všechno.
Chyběl důraz na těžkém terénu vázla kombinace, nebojovali jsme, no prostě katastrofa.
O to více nás mrzí to, že Markvartice rozhodně k poražení byly. Nebyly sice fotbalový, ale byly důrazní a chtěli vyhrát víc než my.
My jim sportovně gratulujeme k výhře, kterou jsme jim hodně usnadnili, náš tým byl jen stínem týmu, který na podzim bojoval o body a pokud se náš výkon rapidně nezlepší, a nenaučíme se vyhrávat venku, tak se můžeme s II. třídou rozloučit
Pojďme se již vydat po stopách včerejšího duelu.
SK Markvartice – TJ Dolní Habartice 3:0 (1:0)
branky Jakub Šimek 2x, Patrik Jaroši
sestava Ma: Gregor – Vlach (61 Gottlich),Šimek, Svoboda Jan, Gaher, Šafránek, Svoboda T., Bernát (80 Jaroši), Zeman, Polan (85 Mitruška), Niedrle.
sestava D.H.: Beneš – Mysliveček Václav, Mysliveček Jakub (60 Vencl), Horvát Kamil, Špaček – Klemera, Marek Finkes (72 Hofírek), Finkes Miloslav, Pospíšil – Horvát Petr, Pudil
rozhodčí: Poschko, Havran, Pilecký
120 diváků
Úvod utkání patřil nám na těžkém terénu jsme slušně kombinovali, bohužel chyběla finální přihrávka.
V první půli hodně aktivní Martin Pudil bojoval a snažil se zakončovat, během 20 minut jsme měli po zákroku na něj čtyři standartní situace ve velmi dobré vzdálenosti k brance, bohužel Klemera, Finkes, Horvát a znovu Klemera branku domácího golmana vůbec neohrozili a to platilo po celý zápas, golman domácích, neměl ani jeden zákrok, protože naše střely byly nepřesné, nebo je výborně blokovala domácí obrana.
V 17 minutě jsme rozjeli nadějný útok, přišli jsme však o míč, soupeř vyrazil rychle do protiútoku, a naši hráči pouze koukali co se bude dít, místo toho, aby se vrátili.
K míči se dostal ostrostřelec domácích Kuba Šimek, Kamil Horvát, přesto, že patřil k nejlepším našim hráčům na hřišti po něm nezkušeně sáhl a kopala se penalta.
Sám faulovaný jí s přehledem proměnil 1:0.
Místo rychlé odpovědi se minutu na to opět řítil sám na Jardu Beneše domácí Šimek, Jarda ho však výborně vychytal.
Do konce prvního poločasu se již moc fotbalové krásy neurodilo a tak se šlo do kabin lépe domácím.
O poločase jsme se snažili kluky nabudit, ty však včera fotbal vůbec nebavil.
Přesto mohlo být vyrovnáno po ostrém centru Michala Klemery na balón jen těsně nedosáhl Marek Finkes a další závar vyřešila obrana domácích, která nepustila do sítě střelu Michala Klemery. Touto šancí naše aktivita dopředu skončila.
Přibližně v polovině zápasu došlo k tradičním strkanicím a zápas se na několik minut proměnil v bojiště, ostré skluzy, rány zůstali však ke škodě fotbalu hlavním sudím nepotrestáni.
Do konce zápasu již počítali šance pouze domácí.
Nejprve se na Jardu opět řítil osamocený Šimek, dokázal sice, že je hodně rychlý, ale v zakončení má vážné nedostatky i tentokrát ho vyčapal Jarda Beneš.
Náš tým na hru doslova rezignoval a Domácí Kuba Šimek se řítil do další šance, balón mu však parádním skluzem sebral Pavel Špaček.
Domácí se dostali do dvoubrankového vedení v 73 minutě, přišel další rychlý brejk, bohužel zde poprvé a naposledy chyboval pomezní sudí, příhrávka šla do jasného ofsajdu, akce však pokračovala, střelu domácích Jarda chytil , bohužel mu balón vypadl a domácí Kuba Šimek zvýšil na 2:0, bohužel i on stál při střele v ofsajdu.
To se však stává a na tento moment se rozhodně nebudeme vymlouvat, i sudí je člověk a má právo na chybu.
Po tomto góle jsme už jen vyloženě čekali na závěrečný hvizd a těsně před ním nám zasadil třetí a poslední ránu Patrik Jaroši a uzavřel skóre na pro nás krutých 3:0.
Musíme se otřepat a jít dál, pořád to máme na záchranu slušně rozehrané, ale kluci si to musí srovnat v hlavách a začít bojovat a srdcem hájit naše barvy, i když další utkání budou hodně těžká.

Author: Láďa