Ze hřiště soupeřů zůstáváme bodově na nule

V rámci posledního kpodzimniho kola fotbalové II. třídy jsme zajížděli na půdu Jiříkova s cílem potvrdit výborný výkon z předchozího utkání.
To se však bohužel nepodařilo, opět se ozvala naše stará bolest proměňovat tutové šance, soupeř byl však lepším týmem, a asi je výsledek spravedlivý.
Touto prohrou a neschopností přivést z venku alespoň bod jsme se propadli až na 12 příčku, pohled na tabulku je hrozný, ovšem na střed tabulky ztrácíme pouhé 2 body a náskok na předposledního je 6 bodů.
Podzim se tedy dá hodnotir kladně.
Jelikož jsem na zápase nebyl přítomen, využil jsem komentáře zápasu z fotbalového portálu www.fotbalunas.cz jejiž autorem je Lukáš Zeman.
Spartak Jiříkov – TJ Dolní Habartice 4:2 (2:1)
branky: 19. Z. Starec (p.) , 42. R. Häusler , 60. D. Šolc , 90. R. Häusler – 4. M. Klemera , 89. P. Horvát
Místo: Jiříkov. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Šťastný Zdeněk – Beneš Karel, Skabrouth Václav.

Snový začátek habartické hře moc nepomohl

Zápas začal pro Dolní Habartice přímo božsky, jelikož už ve 4. minutě vedly po zásluze Michala Klemery, který plně využil Horvátovy přihrávky a vsítil míč do odkryté branky. 1:0. Domácí ale inkasovaná branka nepoložila a svou klasickou kombinační hrou hostující celek přehrávali. V 19. minutě si díky své aktivitě vydobyli pokutový kop, kterého se ujal Zdeněk Starec a bez zaváhání vyrovnal na 1:1. Jiříkovští pokračovali stále ve svém náporu a v 42. minutě měli výhodu volného nepřímého kopu, z něhož se vynesl míč až do vápna brankáře Lukáše Kouby a nejvyšší osoba na hřišti Roman Häusler nedala habartickému golmanovi příležitost zasáhnout. 2:1. Přestože mělo hostující mužstvo ještě šanci na vyrovnání, stav utkání do poločasu zůstal nezměněn.

Hosté strádali a Jiříkov určoval tempo hry

Druhá polovina začala tak, jak první skončila. Habartice se svými nepřesnými kombinacemi dostávaly pod tlak, čehož využilo vyspělejší domácí mužstvo a v 60. minutě se po nadhérné kolmici se uvolnil David Šolc a přesnou střelou zvýšil na 3:1. I přes nedostatek přesných přihrávek byli hosté schopni si vytvořit výraznější příležitosti, ale všechny tyto možnosti skončily buď vysoko nad nebo v náručí brankáře Vojtěcha Čerkla. Svěřenci Jiřího Mikoláše se prosadili až v předposlední minutě základní hrací doby, kdy po individuální akci skóroval kanonýr Petr Horvát. 3:2. Domácí Spartak ihned však vystavil STOPku všem pochybovačům a brankou v 90. minutě, o kterou se z rohu postaral přesnou hlavičkou znovu Roman Häusler, definitivně zlomil protivníkův odpor. 4:2.
Ohlasy k zápasu
D. Habartice
Jiří Mikoláš (vedoucí mužstva TJ Dolní Habartice): Narazili jsme na soupeře, který byl velmi kvalitní a kombinačně vyspělý. Nám se bohužel nepodařilo navázat na skvělý výkon z předchozího utkání, a když se k tomu přičte i spousta neproměněných šancí, nedá se s výsledkem nic dělat.

Author: Láďa