Staré Buky – Janské Lázně

Staré Buky – Janské Lázně 3:0 (1:0)
7.11.2015. Poslední utkání roku sehráli Sokolíci na domácí půdě, a to předehrávku s Janskými Lázněmi. Na rozdíl od posledního zápasu, kdy byla střídačka plná hráčů, se opět Bukovští vrátili k improvizované sestavě, bez náhradníků. Navíc chyběl klasický hrotový útočník, tak se dalo očekávat “urputné” utkání. To nakonec odpovídalo asi i počasí, které hráče doprovázelo. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že hosté budou vycházet ze zabezpečené obrany, což jim prakticky vycházelo. Navíc množství nepřesných přihrávek na obou stranách, na kvalitě fotbalu také moc nepřidalo. Přesto se do první vážnější šance dostali domácí a to ve 2 min., kdy Jirka Tošovský po zahraném rohovém kopu vyzkoušel brankáře hostů, který tvrdou střelu vytěsnil mimo branku na další rohový kop. Hosté se poprvé ukázali v 10. min. střelou z hranice velkého vápna těsně vedle pravé tyče Wonkovi brány. Sice měli domácí více ze hry, míč častěji na kopačkách, ale k vážnějším šancím se nedostali. Navíc ve 14. min. musel opustit trávník zraněný Pavel Korec, a za něho musel nastoupit trenér Marek Mucudis. No a nakonec se snad tento tah “nechtěně” vyplatil ve 21.min., když Mucudis našel přihrávkou Němečka, který patičkou poslal na hranici velkého vápna do náběhu Jirku Tošovského, který neatakován přesnou střelou k levé tyči poslal domácí do vedení 1:0. Další pohlednou akci domácí předvedli ve 28. min., když Tošovský našel po centru z levé strany volného Aleše Týnka, který z otočky vystřelil na brankáře hostů, ale naneštěstí přesně do míst, kde stál, a tak neměl problém střelu chytit. Jednu z velkých šancí naopak hosté zahodili v 30. min., kdy hráč hostů prošel přes obranné řady, ale v situaci 1 na 1 nevyzrál na výborného Wonku, který mu míč chytá. Domácí pomalu zvolnili tempo, čehož využili hosté v závěru poločasu, kdy se do šance dostali nejdříve v 35.min., kdy po špatném odkopu a rychlém útoku po levé straně střílí hostující hráč osamocen míč jen vedle pravé tyče domácí branky, no a ve 40.min. poté odražený míč na hranici penalty hostujícímu hráči nedovolil přesně zakončit svým včasným výběhem Wonka, no a míč skončil jen vedle levé tyče. Do konce poločasu se už nic vážného neudálo, hra se odehrávala především mezi vápny, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, kteří už v 47.min. vsítili gól po střele Víti Šošovičky, ale tento nebyl uznán pro postavení mimo hru. Přesto byli domácí aktivnější a tlačili se do vápna hostů. Druhou šanci domácí v 52.min. už využili, když po pravé straně zatáhl míč k lajně Brutovský, parádním centrem před bránu našel nabíhajícího Jirku Tošovského a ten nedal brankáři hostů šanci a přesnou usměrněnou střelou zvýšil skóre na 2:0. Už o dvě minutky později se mohli domácí opět radovat, když opět Brutovský po pravé straně zatáhl míč, nacentroval na Trunkáta, ale ten svou střelu poslal jen nad branku hostů. I v této fázi hry měli domácí navrch, ale k další šanci se dostali až v 73.min., když poslal odražený míč Šošovička na nabíhajícího Brutovského, který obstřelil brankáře hostů, ale za tohoto na lajně “zaskočil” spoluhráč a z brankové čáry míč odkopl. V 77.min. zase Šošovička vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře po rozehraném přímém kopu střelou k pravé tyči, ale ten pěkným zákrokem nepřipustil změnu skóre. Nejhezčí akci si asi záměrně nechal skoro na konec zápasu posledního utkání kapitán Lukáš Záplata, který v 83.min. se z hlouby vlastní poloviny nadechl k velkému sólu, obešel 4 hráče i brankáře hostů a nakonec se jeho slabá střela přeci jen převalila přes brankovou čáru a zvýšil na 3:0. Poté se již jen utkání s přehledem pro domácí dohrálo a 3. bodíky opět zůstaly doma.
Závěrem: Né příliš pohledné utkání, zejména v prvém poločasu, nakonec skončilo zaslouženou výhrou, opět improvizované sestavy domácího kádru. Ale jak se říká, historie se na hru neptá a výsledek hovoří jasně. Díky za bojovný výkon a přejeme Vám příjemné prožití zimní přestávky. Určitě po rozpačitých výkonech a zejména po problémem se sestavou ve většině zápasů je myslím pěkné přezimovat na konečném 4. místě. Tak ještě jednou díky.
Dále bych chtěl touto cestou poděkovat dlouholetému vedoucímu mužstva Karlu Turkovi, který se rozhodl ukončit činnost. Karle moc díky, a to nejen za nás, za fanoušky Bukovské kopané a hráče, ale i za všechny ostatní co tě znají, za to vše, co jsi pro fotbal v naší “vísce” udělal. Přejeme ti hodně zdravíčka a síly do dalších let, a doufáme, že až zase zavítáš do našich končin, že se na nás přijdeš podívat. Takže díky a měj se hezky.
Také nesmím opomenout vyhlášení podzimního borce – střelce Sokolíků, kterým se stal při své premiéře Jirka Tošovský s 8. vstřelenými góly. Gratulujeme. Na druhém místě se umístila dlouholetá opora Jan Prokop s 7. góly, no a třetí místo si přes zimu “vychutná” Matěj Brutovský se 4. vstřelenými góly. Gratulece nejlepším, ale samozřejmě i poděkování ostatním co si nějaký gól připsali nebo se i jen podíleli na konečném podzimním výsledku.
Vzhledem k poruše fotoaparátu se video nezachovalo, ale naštěstí vydržely fotky Karlu Turkovi na rozloučenou: