V oslabení to lépe nešlo, krize se prohlubuje

V rámci 11 kola fotbalové II. třídy jsme zajížděli na půdu Starých Křečan s cílem konečně bodovat na hřišti soupeře.
Bohužel tento plán dostal trhliny již na srazu, kde nás sice bylo 11, jenomže 3 hráči absolutně bez tréninku.
Byli jsme smíření s tím, že zápas bude těžký, a soustředili jsmese na to neinkasovat moc gólů.
Domácí se sešli v plné síle, přesto dokázali naší obranu překonat pouze jednou, bohužel jim to stačilo k plnému bobovému zisku.
Bez sedmi hráčů základní sestavy se bojovalo do posledních minut, a každý z hráčů si sáhl na dno, je potřeba všechny kluky pochválit, že zápas odehráli tak jak odehráli, naopak spitovat svědomí by měli kluci, kteří jet mohli a přesto nejeli.
Holt Habartické srdíčko už třímá pouze pár hráčů ze základu.
Jiskra Staré Křečany – TJ Dolní Habartice 1:0 (0:0)
branka 70 Žebro
sestava D.H.: Pudil – Mysliveček Václav, Špaček, Finkes Marek, Boháč . Finkes Miloslav, Chorvát, Vencl, Gaži Josef – Horvát, Gaži Petr
trenér: Jiří Mikoláš
rozhodčí: Budský Václav, Jarisch Daniel, Majstršín Radek
100 diváků
Jak se dalo čekat domácí na nás vlétli, ale žádnou tutovku si nevypracovali, jejich střely, ze střední vzdálenosti buď nemířily mezi tyče, nebo je výborně likvidoval golman Pudil.
Náš první náznak šance přišel ve 20 minutě, střelu Petra Horváta však kryl také skvěle chytající golman domácích.
Domácí ovládali střed pole, ale naše obrana držela pevně.
Ostudný okamžik domácího útočníka přišel po půlhodině hry, kdy se snažil vymodlit si penaltu skokem alá Limberský, rozhodčí správně neodpískal, ale měl tasit žlutou kartu pro domácího hráče.
Domácí i přes velký tlak k brance nedošli a naopak v závěru první půle se dostal do slibné šance Michal Vencl, zastavil ho však praporek pomezního a v zápětí utekl obraně Petr Horvát, udělal kličku golmanovi, ale z velkého úhlu nemohl trefit branku, a tak poslal balón před prázdnou bránu, bohužel nikdo z našich hráčů nereagoval a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.
První minuty druhé půle jsme byli mírně dokonce lepší Padající list Pavla Špačka však skvěle vytáhl opět domácí golman.
Postupně nám docházely síly, a když pro vyčerpání, odstoupili oba krajní záložníci, dohrávali jsme pouze v devíti.
Na tuto situaci zareagoval domácí trenér a postupně poslal do hry 4 nové hráče, takovému tlaku už nešlo čelit, přesto gól do naší sítě nepřišel ze žádné tutovky, ale šťastnou střelou.
V 70 minutě napřáhl z hranice vápna hráč domácích, do střely mu skočil Michal Vencl, bohužel míč ho škrtl a i když se Martin Pudil natahoval, tak na něj o kousíček nedosáhl 1:0.
Chtěli jsme srovnat a tak se celá obrana vysunula, a přišla další tutovka domácích, kteří se v 6 hráčích řítili na samotného Martina Pudila, orazítkovali však pouze tyč a záhy mohli litovat.
V poslední minutě si naběhl za obranu Michal Vencl, a jeho střela těsně minula zadní tyč branky domácích.
Domácí tak šťastně zvátězli 1:0, přesto všichni říkali, že jsme si prohrát nzasloužili, bohužel v této sestavě to lépe něšlo.

Author: Láďa