Místo jednoznačné výhry ztráta dvou bodů

V 8 kole fotbalové II. třídy jsme na domácí půdě přivítali celek Březin s jasným cílem zvítězit. Bohužel díky neschhopnosti dát si finální přihrávku, překonat soupeře v tutových šancích, a k tomu si nepohlídat v závěru utkání dvougólové vedení nás stálo 2 body, které jsou pro nás jednoznačnou ztrátou.
Soupeř přijel s hodně mladým týmem, o to více se měla projevit naše zkušenost, bohužel nestalo se a tak místo tří bodů máme pouze jeden, protože závěrečný penaltový rozstřel o plusový bod tradičně nezvládáme.
TJ Dolní Habartice – SK Březiny 3:3 (1:1) 2:4 pk
branky: Vencl Michal, Horvát Petr 2x – Pilík Daniel, Šindelář Daniel, Štalcer Miroslav
sestava D.H.: Kouba – Horvát Kamil (80 Pudil), Vencl, Mysliveček Václav, Klemera Michal – Finkes Marek (46 Špaček), Pospíšil, Mysliveček Jakub (57 Lekner), Finkes Miloslav – Mandys, Horvát Petr
trnér: Jiří Mikoláš
sestava Bř: Rajman – Beneš, Šindelář, Gina, Novotný, Bajer (83 Štalcer), Pilík, Havlíček, Endlicher, Petřina (54 Kubeš), Brouček
trenér: Milan Gablík
rozhodčí: Trnka Lukáš, Dostál Miroslav, Kotík Jan
100 diváků
Do úvodní šance se po chybě v naší obraně dostali hosté, naposlední chvíli však dokázali hráče uhánějícího na našeho golmana zastavit Marek Finkes a Kamil Horvát.
Postupně přebíráme otěže zápasu, ovšem chybí finální přihrávka, Petr Horvát dvakrát směřuje parádní přihrávku napříč vápnem, bohužel nikdo z našich hráčů nedokázal dotlačit balón do sítě.
V 9 minutě se přesto dostáváme do vedení.
Ve vápně byl faulován Lukáš Pospíšil a penaltu proměnil Michal Vencl 1:0.
Michal Vencl se objevil i v další šanci, hlavou však balón netrefil přesně a ráně Míli Finkese mnoho nechybělo ke druhé brance.
Ve 12 minutě hosté vyrovnávají, krásnou přihrávkou za naší obranu Daniel Pilík nepohrdl a přesnou střelou srovnal na 1:1.
Nadále soupeře tlačíme, ale zakončení je žalostné, chybí finální přihrávka, soupeř se dostal pouze k několika střelám ze střední vzdálenosti, které našeho golmana nemohli ohrozit.
Do kabin se šlo tedy za stavu 1:1.
Druhý poločas opět začal naším tlakem, který přinesl v 52 minutě vedoucí branku , Petr Horvát si naběhl mezi dva obránce a tváří v tvář golmanu hostí nezaváhal 2:1.
Další část hry žádné větší šance nenabídla až v 71 minutě přišla naše třetí branka, milimetrový pas Míli Finkese za obranu přetavil Petr Horvát ve třetí gól 3:1.
Zdálo se být rozhodnuto ovšem opak byl pravdou.
Nejprve mohl přidat čtvrtou branku Martin Pudil, který své sólo však neproměnil, stejně tak o chvíli později Petr Horvát, uklidňující čtvrtý gól nepřidal ani Michal Mandys, který mířil těsně mimo.
Místo toho, abychom si závěrečné minuty pohlídali přišla hororová pětiminutovka.
Nejprve balón odražený od břevna odkopne Martin Pudil, tak nešťastně, že kapitánu hostí nezbyde nic jiného než snížit na 3:2.
V poslední minutě chybuje Lukáš Kouba, který z výkopu trefuje hráče hostí od něhož se balón odráží do sítě, to že hráč nedodržel předepsanou vzdálenost a výskokem se aktivně účastnil, to sudího zřejmě nezajímalo a branku uznal 3:3, bohužel neproměněné šance nás tentokrát přišly hodně draho.
Penaltový rozstřel o plusový bod jakou už téměř tradičně nezvládáme a tak si hosté odvážejí dva body, fotbal umí být někdy hodně krutý.
Děkujeme všem fanouškům za návštěvu a podporu.