Na body ze hřiště soupeřů stále čekáme

Netradičně v neděli zajížděli naši kluci přes celý okres až do Lipové, kde své domácí zápasy hrje b-tým Šluknova.
Konečně jsme chtěli venku zabodovat, bohužel pracovní povinnosti zapříčinili, že jsme opět vyrazili jen v 11 hráčích a někteří bohužel ještě pod vlivem sobotního večera.
Na hřišti to bylo znát soupeř byl jasně lepším týmem, a nebýt výborných zákroků Lukáše Kouby, dostali bychom daleko větší příděl.
Pořád však pro nás platí cíl záchrana a jestli to bude z 5 nebo z 12 místa je vcelku jedno.
Tabulka je hodně vyrovnaná a jedna výhra může znamenat posun třeba i o tři místa a prohra přesný opak.
Neděle to však byla první a poslední, takže na sobotní duel s Březinami, které poprvé naplno bodovali bychom měli být kompletní.
FK Plaston Šluknov B – TJ Dolní Habartice 4:2 (1:0)
branky: Mendel Lukáš, Vyšohlíd Jaroslav, Čurgali Ladislav, Fišer Václav – Vencl Michal, Mandys Michal
sestava PŠ: Uchytil – Dvořák, Kulhavý, Suk, Rybář, Blaho (30 Čurgali), Fišer, Šeliga, Vyšohlíd (K), Mendel, Svoboda (82 Koukol)
sestava D.H.: Kouba – Gaži, Mysliveček Václav (K), Vencl, Finkes Marek – Horvát Petr, Horvát Kamil, Finkes Miloslav, Pospíšil – Pudil, Mandys.
rozhodčí: Procházka Radek, Pileský Martin, Havran Jan
70 diváků
Domácí se do nás zakousli a z jejich tlaku pramenil zajímavý přímý kop, který však k úvodní brance nevedl.
Minutu na to jame mohli jít do vedení, Petr Horvát si narazil s Kamilem a jeho ránu kryl golman domácích , stejně tak dopadla i následná dorážka.
Ve 20 minutě se řítíli hosté ve dvou na jediného našeho obránce, vyřešili to dobře, proti se však postavil Lukáš Kouba.
Ve 30 minutě předvedli domácí nádhernou akci, po krásné narážečce si domácí hráč zaběhl za naší obranu a střelou na přední tyč poslal domácí do vedení 1:0
Ve 34 minutě se pěkně do balónu opřel domácí středopolař, výborný zákrok předvedl Lukáš Kouba.
Domácí nás tlačili po dalším z řady centrů vytáhl Lukáš další zákrok proti hlavičce domácího hráče, a stejně tak si počínal po dalším brejku domácích.
V těchto chvílích náš tým vůbec neexistoval, změnit to mohl Michal Mandys, který běžel sám na brankáře, parádně ho však stihl zakřižovat domácí obránce, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.
Úvod druhého poločasu nenabídl žádnou zajímavou akci, ale to trvalo pouze do 58 minuty, Pepe Gaži ve vápně fauloval a domácí ostrostřelec Jaroslav Vyšohlíd se z penalty nemýlil 2:0.
V 64 minutě jsme konečně předvedli trochu fotbalového umu. Martin Pudil se prokličkoval do vápna, byl faulován a naději nám dal Michal Vencl, který z pokutového kopu snížil na 2:1.
V 67 minutě nebezpečně hlavičkoval Kamil Horvát, bránu však těsně minul.
V 74 minutě zahrávali domácí rohový kop, domácí hráč přeskočil Marka Finkese a dal na 3:1.
O chvíli na to si vybral svou slabší chvilku jinak vynikající Lukáš Kouba, domácí hráč ho překonal přízemní střelou z 28 metrů 4:1.
Schilovalo se k debaklu, do konce utkání jsme naštěstí již neinkasovali, naopak do sóla se dostal Michal Mandys a v tváří tvář golmanu domácích nezaváhal a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 4:2.
Gratulace soupeři, vyhrál zaslouženě, my musíme zabodovat v sobotu doma, ale proti Březinám to bude neskutečně těžké.