Poříčí u Trutnova – Staré Buky 0:1 (0:1)

5.9.2015. K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Bukovští na půdu rivala z Poříčí u Trutnova. Opětovně “slepená” sestava se měla pokusit o protržení smůly – 2 porážek a zisk dalších bodů. Úvod utkání se nesl ve znamení”oťukávání” soupeře z obou stran. Postupem času však hosté získali více ze hry, ale přesto to byli domácí, kteří se dostali k prvním zakončením. Nejdříve v 9.min. Kuric pěkně zatáhl po rychlém rozehrání míč po pravé straně a došel až k levé tyči Wonkovi branky, kdy z velkého úhlu vystřelil a Wonka musel zasahovat a míč vyrazit mimo branku. Ve 14.min. se musel opět ukázat na straně hostů Wonka, který musel vytěsnit nad branku střelu zpoza velkého vápna domácího hráče. Bukovští se prosadili k zakončení až ve 22.min., kdy Pálinkáš našel centrem volného Tošovského a ten podél domácího hráče vyzkoušel pozornost brankáře, který se však překvapit nenechal a na 2x míč chytil. Ovšem o minutu později, ve 23.min. se už hostům snaha o rychlé zakončení vyplatila. Nejdříve Pálinkáš pěkně obešel domácího obránce a vystřelil, což domácí branař ještě stihl vyrazit, ale na dorážku dobíhajícího Jana Prokopa však už reagovat nestačil, a ten mohl v pohodě skórovat – 0:1. I nadále měli hosté více ze hry a drželi domácí pod svou taktovkou. Další šance se hostům naskytla v 31.min., po autu Prokopa z levé strany se míč dostal až k nabíhajícímu Mucudisovi, kdy tomuto ve skórování zabránil dobrým zákrokem brankář a následně odkopem domácí obránce. Další tutovka nedopadla pro Bukovské v 36.min., kdy po přímém kopu Brutovského za velkým vápnem, míč letěl přesně k levé tyči domácí branky, kde ho však na brankové čáře k nelibosti hostujících fanoušků vyhlavičkoval domácí opora Pilný. Poslední šancí prvního poločasu byla ve 44.min. pěkná akce Mucudise, kdy po rychlém brejku nahrál z pravé strany Pálinkášovi, ale ten se v parádní pozici trefuje jen do brankáře domácích, který míč vyráží mimo vápno. Tak poločas skončil zcela zaslouženě pro hosty v poměru jen 0:1. Kdo čekal, že Bukovští i ve druhém poločase budou tlačit domácí k jejich bráně však byl nemile překvapen. Došlo ke střídání v týmu Bukovských, kdy Široký – obránce vystřídal v útoku Pálinkáše, což vedlo k oslabení útočné síly. Přesto už v první minutě odmítl skórovat hostující Šošovička, kdy po přesné nahrávce od Brutovského napálil míč opět do míst, kde byl domácí brankář. Ještě ve 47.min. hosté spalují další tutovku, když Němeček parádně obloučkem na 30m našel nabíhajícího Prokopa, ale ten v tváří tvář domácímu brankáři překopává branku. Postupem času však domácí nebírají obrátky a tlačí Bukovské na svou polovinu a přebírají iniciativu. Už v 53.min. hostujícím fandům zatrnulo po přímém kopu domácích, kdy Wonka stačil ještě tvrdou technickou střelu vyrazit a následná dorážka jen těsně minula jeho odkrytou levou tyč. V 60.min. vystřídal v hostující sestavě Tomáš Sedláček Nikolase Mucudise. Po delší době v 64.in. na straně Bukovských zaujala parádní střela Jana Špičky ze vzdálenosti cca 40m, která se otřela o břevno domácí branky! Domácí v těchto fázích hry sice tlačili, ale nepřesná kombinace nahrávala k rychlým akcím hostů. Toto se také ukázalo v 69.min., kdy takto získaný míč Prokop poslal na Brutovského a ten tvrdou střelou vyzkoušel domácího brankáře, který však střelu stačil vytěsnit na břevno své branky. V dalším průběhu hry se již začala hra vyrovnávat a další tutovku hostů zahodil v 74.min. Tošovský, kdy po nahrávce Prokopa trestuhodně přestřelil domácí branku. V 82.min. došlo na straně hostů k dalšímu střídání, když Šošovičku vystřídal David Suk. Po delší odmlce se v šanci opět objevili hosté po přímém kopu Němečka, a centru Tošovského ve slibné pozici Prokop hlavičkoval nad domácí branku. No a když se zdálo, že již se skóre měnit nebude, přišla nastavená minuta zápasu, kdy nejdříve hostující Prokop opětovně sám před domácím brankářem trefí jeho maličkost a z následné rychlé akce domácích tvrdá střela těsně mine pravou tyč Wonkovi branky. Následný hvizd hlavního sudího ukončil zápas, no a Bukovští si tak podruhé odvezli z Poříčí vítězství.
Závěrem: První poločas ze strany Bukovských suprově zvládnutý, druhý poločas nám pomohla velká chybovost v domácím týmu. Opět se ukázalo, že koncovka zatím není naší silnou stránkou a na vstřelení branky potřebujeme mnoho šancí. I přesto díky za předvedený výkon a věřme, že v dalším domácím zápase s Bílou Třemešnou se útočníci konečně najdou.
Poslední vzájemná utkání s Bílou Třemešnou B nemáme.
Foto ze zápasu:
Současně připomínám, že výsledky naší mladší přípravky jsou uváděny v sekci tabulky přípravky – výsledky ml. přípravky. Vzhledem k začínajícím hráčům neklademe žádné velké nároky na jejich výkony, ale výsledky jsou určitě příslibem do budoucnosti. Se zvučnějšími týmy, které mají lepší základny hrají rovnocenná utkání. Proto věřím, že na prvním domácí zápas se příjdete podívat.