Velké trápení s Valkeřicemi

V rámci víkendového kola jsme na domácí půdě přivítali poslední celek tabulky TJ Valkeřice. Papírově jsme byly favoritem, ale potvrdili jsme pouze to, že se nám proti slabším týmům příliš nedaří.
Valkeřičtí u nás více jak hodinu vedli, výborně bránili a hráli zkušeně.
Naši kluci zápas podcenili, mysleli si, že se hosté porazí sami, ale tvrdě narazili, probral nás až vyrovnávací gól.
Mužstvo ukázalo svou sílu obracet zápasy, ale pokud chceme jít za postupem, musí jít náš výkon rapidně nahoru a já nám věřím.
TJ Dolní Habartice – TJ Valkeřice 3:1 (0:1)
branky : Horvát Petr, Pospíšil Lukáš, Finkes Marek – Grund Milan
sestava D.H.: Beneš – Záruba, Mysliveček Václav, Mysliveček Jakub, Klemera (70 Bambas) – Finkes Marek, Vencl. Finkes Miloslav, Pospíšil – Lekner (75 Pudil), Horvát
trenéři: Nergl, Mikoláš
sestava V: Elis – Habler, Karas, Slavík, Strnad, Kukeně, Slavíček, Grund, Kučera, Lankaš, Roller (Václavek, Benda)
Vedoucí : Kučera
rozhodčí: Budský ml., Jarisch, Majstršín 80 diváků
Úvod utkání připomínal duel s Bynovcem, měli jsme tlak, nepustili jsme soupeře téměř za půlku, ale našim klukům chyběla finální přihrávka.
Hráli jsme dobře po krajích Marek Finkes si výborně nabíhal i narážel, ale ve finálové koncovce byl zbrklý, mohl jít klidně do vápna, bohužel většinou to zkoušel z první a jeho míče do vápna obrana hostí dokázala odvrátit.
Stejně tak aktivní byl na druhé straně Pospíšil, ale ani on nenalezl v koncovce klid.
Svou pravačku otestoval také Vencl, mířil nepřesně.
Gólový klid nepřinesla ani série rohových kopů, ze kterých jsme nic nevytěžili, soupeř bránil výborně a trpělivě, hlavně Zdeněk Habler byl velkým pilířem obrany hostí.
Hostům stačila jedna naše hrubice a bylo zle.
Nesmyslně jsme zahráli malou domů z autu, Jarda si nevšiml dorážejícího soupeře, ten přitvrdil v souboji a otevřel skóre utkání 0:1.
Tento gól nás na chvíli hodně ochromil, začal nám překážet balón a lepší přihrávky by si snad dávali i mladší žáci.
Šance na gól ještě v závěru poločasu byly, Horvát narazil proti noze Mílovi Finkesovi, ten těsně minul, stejně tak bojující Jirka Lekner o chvíli později a z úhlu se neprosadil ani Pospíšil.
Závěrečnou šanci měl na hlavě opět Lekner, jeho pokus golman hostí fantasticky zlikvidoval.
Poločas tedy skončil lépe pro hosty.
Druhý poločas byl kopii toho prvního bušíme do obrany, ale hosté výborně brání.
Rána Marka Finkese mine cíl, Horvátovu tutovku likviduje golman hostí, přímý kop Venci Myslivečka nemohl golmana hostí ohrozit.
Naše trápení trvalo až do 62 minuty utkání.
Balón si vzal Kuba Mysliveček, obehrál obranu soupeře, jeho ránu golman hostí vyrazil, ale Petr Horvát už měl snadnou pozici 1:1 konečně.
Po tomto gólu se hra přelévala z jedné strany na druhou, bylo to jak na tenise.
Obrat byl dokonán v 76 minutě, Míla Finkes poslal do vápna milimetrový centr a Lukáš Pospíšil střelou z první trefil na příč vápnem překrásně šibenici na vzdálenější tyči 2:1.
Jak jsme vedení nabili, tak jsme o něj hned málem přišli, naše obrana si tak dlouho dávala přednost, až z toho byla velká šance hostí, která jen o kousek neskončila v naší síti.
Pojistka mohla přijít záhy, Pudil však místo přihrávky na uplně volné dva spoluhráče volil nesmyslnou střelu, do které mu skočil obránce hostí a bylo po šanci.
Třetí branky jsme se přeci jenom dočkali Marek Finkes si zaběhl za obranu a střelou na vzdálenější tyč přidal třetí gól 3:1.
Tímto výsledkem také utkání skončilo a je jen doufám, že se kluci poučí, a soupeře již příště nepodcení.
Příští týden máme volno, měli jsme jet do Prysku, ten se však ze soutěže odhlásil, takže další zápas sehrajeme v sobotu 30.5. na domácí půdě proti Huntířovu.

Author: Láďa