Boj o druhé místo vyzněl pro náš tým

V našem prvním zápase a jarní části ročníku 2014 – 2015 jsme zajížděli na horkou půdu do Františkova, kde nás čekal přímý souboj o druhé místo, které jsme výsledkově nečekaně snadno zvládli.
Přestože to vypadá na jednoznačný zápas, tak lehké to nebylo hlavně úvod druhé půle patřil domácím.
Každopádně za tři body jsme neskutečně rádi a tak dál stíháme Březiny, které vysoko zvítězily ve Verneřicích.
III. třída přišla bohužel o jeden tým, do jarní části už se nezapojí celek Prysku a jeho výsledky byly anulovány.
Novinkou také je, že některé zápasy našeho okresu budou pískat Českolipští rozhodčí, ti také řídili náš duel ve Františkově.
Nyní se však pojďme vrátit do Františkova.
FK Františkov n.Pl – TJ Dolní Habartice 0:4 (0:1)
branky D.H.: Horvát Petr 2x, Mysliveček Václav z pk, Pudil Martin
sestava D.H.: Beneš – Gaži Josef(46 Bambas), Mysliveček Václav, Mysliveček Jakub(70 Pudil), Horvát Roman – Záruba (60 Klemera), Finkes Miloslav, Finkes Marek, Pospíšil – Vencl, Horvát Petr
tenér: Nergl, asistent: Mikoláš
Na první jarní mistrák se sešlo téměř celé mužstvo.
Chyběl Špaček (jednozápasový trest za vyloučení z podzimu), Lekner a Gaži P. nemajé hotové registrace, Chorvát J, a Hofírek nemocní, Boháč pracovní vytížení.
V tomto zápase jsme si nemohli dovolit prohrát, chceme postoupit a Františkov na třetím místě na nás ztrácel pouze tři body.
Prvních 10 minut nás domácí zaskočili a měli více ze hry, To, ale bylo vše.
Po 1,5 ročním trestu se vrátil Petr Horvát a byl to jeho zápas.
K Petrovi se přidal i Pospíšil.
V 16 minutě utekl po levé straně právě Pospíšil, přihrál Horvátovi do vápna a bylo to 0:1.
Převzali jsme otěže zápasu.
Na všech hráčích bylo vidět, že chtějí vyhrát.
Ve 24 minutě utekl všem Petr Horvát a ve vápně byl faulován.
Pokutový kop proměnil nestárnoucí kapitán našeho týmu Venca Mysliveček 0:2.
Domácí to však nerozhodilo a dokázali nám do poločasu párkrát zatopit.
Naši chlapi však dokázali v čele s golmanem Jardou Benešem vše vyřešit.
V závěru poločasu předvedl pěknou akci Pospíšil, trefil však pouze spojnici břevna a tyče.
Začátek 2. poločasu jako již celkem tradičně patřil našemu soupeři.
Během 15 minut nám mohl vstřelit 4 góly, Jarda Beneš však čaroval.
V 62 minutě tak udeřilo na druhé straně. Pospíšil opět utekl po levé straně, přihrál Horvátovi, ten obešel dva hráče a z 18 metrů trefil šibenici 0:3.
Tečku za zápasem napsal opět Horvát.
U postanní čáry získla skoro ztracený míč, mířící do autu a v cestě mu stál pouze domácí stoper.
Petr nezachrtil, zvedl hlavu našel přesně nabíhajícího Pudila a ten se nemýlil 0:4.
Na špatném terénu ( tvrdý, klouzavý a hrbolatý od traktoru) jsme první jarní zápas zvládli a upevnili si druhé místo v tabulce.
Poděkování patří všem hráčům, všichni se snažili.
Body z venku je však nutno potvrdit doma v sobotu 18. dubna hostíme na domácí půdě od 13:15 celek Rybniště.