Šlágr kola se šťastnou koncovkou pro nás

V rámci víkendového kola fotbalové III. třídy se hrál šlágr druhého celku s prvním.
Na domácí půdě jsme přivítali suverena letošního ročníku celek Březin, který od začátku ukazoval proč je tam kde je.
Notná dávka štěstí vůle a bojovnost nás však včera zdobili a dovedli nás k fantastickému obratu.
Před nádhernou diváckou kulisou utkání nepostrádalo vůbec nic, napětí, šance góly, důraz no prostě všechno jak má být.
Přesto, že jsme byli většinu zápasu pod tlakem dokázali jsme urvat tři body, ale dobře víme, že na půdě Březin to bude na jaře o hodně těžší, ale teď si to užíváme .
TJ Dolní Habartice – SK Březiny 3:2 (2:2)
branky: Pospíšil Lukáš, Vencl Michal, Pudil Martin – Sobotka František, Šindelář Daniel
sestava D.H.: Beneš – Mysliveček Václav, Mysliveček Jakub, Bambas, Chorvát – Klemera (60 Pudil), Finkes Marek, Finkes Miloslav, Pospíšil – Vencl, Záruba (60 Nergl)
trenér: Jiří Mikoláš
sestava SK Březiny: Rajman – Tajč, Gurtler, Beneš, Onik, Ngujen, Stantejský, Novotný, Culek, Sobotka, Šindelář
střídali: Turták, Ferko, Bezchleba
Úvod utkání patřil hostům, kteří dokazovali proč jsou lídrem soutěže, rychlé narážečky po zemi nám dělaly obrovské problémy, a ty jsme bohužel ne vždy dokázali vyřešit.
Na první branku se tak příliš dlouho nečekalo, hosté rozehráli parádní signál a bylo to 0:1.
Když se o pár chvil později parádně trefil hostující kapitán vypadalo to zle 0:2.
Na naší branku se valil jeden útok za druhým, které však hosté trestuhodně a naštěstí pro nás nedokázali využít.
Postupem času jsme se dostávali častěji do hry, jako první to zkusil Mára Finkes, golman hostí výborně zasáhl.
Z další akce už však zapršelo po rozehrání standartní situace se ve vápně nejlépe orientoval Lukáš Pospíšil a snížil na 1:2.
V tu chvíli hra na obou stranách postrádala přesnost, když už to vypadalo, že první poločas skončí vedením hostí přišla kuriózní situace.
Náš obranný odkop směřoval na polovinu soupeře, Michal Vencl však balón sledoval a možná trochu znejistěl golmana hostí, který ho při odkopu trefil do boku a balón se došoural do opuštěné brány, velké štěstí, ale bylo srovnáno 2:2.
Do konce první půle se již nic nestalo.
Druhá půle začala stejně jako první velký tlak hostí, ale bez efektu, jejich střely mířily vysoko nad nebo si s nimi poradil Jarda Beneš.
Po faulu Venci Myslevečka, zahrávali hosté standartní situaci a jejich střela mířila těsně nad.
Další ránu hostujícího hráče kryl parádně Jarda Beneš.
V těchto fázích zápasu se hra hodně přitvrdila a k vidění bylo několik zbytečně ostrých zákroků na obou stranách.
Deset minut před koncem jsme vybojovali rohový kop, balón prošel i přez několik nohou k volnému Martinu Pudilovi a ten ranou pod břevno nezaváhal 3:2.
Cítili jsme, že velký úspěch je blízko, Kuba Mysliveček předvedl dobré sólo, bohužel zakončení mu nevyšlo.
Hosté se samozřejmě snažili srovnat, ale v koncovce, byli příliš zbrklí.
Utkání jsme potom už za cenu odkopů dotáhli do vítězného konce a tak BURANI Z VESNICE jak jsme byli před zápasem nazváni zdolali leadera soutěže 3:2.
Nutno však na závěr dodat, že jsme byli šťastnějším týmem, Březiny hráli výborný fotbal, a tak pestrou hru plnou narážeček a nápadů jsem už dlouho neviděl. Sportovně přiznáváme, že Březiny byly lepší, ale na to už se nikdo ptát nebude.