Černá série s Veneřicemi skončila

Listiny plné prachu, žlutých a zohýbaných listů, až do tak dávné doby by jsme se museli vydat, abychom zaznamenali naši poslední výhru nad Verneřicemi, která se datuje do roku 2008.
Včera však tato hrůzostrašná série skončila a my jsme si mohli naplno vychutnat jasné vítězství 4:0.
Hosté nebyli horším týmem, ale nám prostě včera vycházelo vše.
Pojďme se podívat jak naše jasná výhra vznikala.
TJ Dolní Habartice – SK Verneřice 4:0 (1:0)
branky D.H.: Finkes Marek 2x, Finkes Miloslav, Pospíšil Lukáš
sestava D.H.: Beneš – Špaček, Mysliveček, Bambas, Finkes Milan – Finkes Marek, Finkes Miloslav, Pospíšil, Pudil – Nergl, Záruba
trenér: Jiří Mikoláš
Úvod utkání patřil nám a na branku jsme nečekali dlouho v 6 minutě trefil svou první ránou Marek Finkes bránícího protihráče, balón se mu vrátil a reperát vyšel dokonale 1:0.
Nadále jsme hosty přehrávali, a nebýt několika zbytečných minel naší obrany, nedostali by se téměř k ničemu.
Zvýšit náskok mohl Martin Pudil, trefil však břevno a další ránu Marka Finkese lapil hostující golman.
Nadále jsme branku hostí ohrožovali předevší ze standarních situací, ale bez efektu a náznaky hostí kryl Jarda Beneš ve spolupráci s obranou.
Poločas tak skončil 1:0.
Bylo nesmírně důležité přežít úvod druhého poločasu bez gólu, což se povedlo, ovšem doslova žákovské minely v obraně by jsme si mohli odpustit.
Zvýšit náskok mohl Pudil přesprintoval obránce a dostal se do vyložené šance, mířil však mimo, je velká škoda, že nezvedl hlavu a jako tank se valil do brány na vápně stál uplně volný Míla Finkes, který by dával do prázdné brány škoda.
Hosté přitvrdili a začali býti nebezpečnějším týmem.
Když už to vypadalo, že jejich tlak bude sílit, dostal se po přihrávce z levé strany k vápnu Míla Finkes, neunáhlil se a do protipohybu golmana zvýšil naše vedení na 2:0.
Hosté se snažili vývoj zápasu skorigovat, a my jsme hráli na brejky, po jednom z nich utekl Míra Záruba po pravé straně, neukvapil se, a jeho přesný centr před prázdnou bránu uklidil za záda hostujícího golmana Marek Finkes.
Tato situace se stala dosti diskutabilní, zda se nejednalo o ofsajd Míra však přihrával balón dopředu a Mára ho dobíhal, takže vše v rámci pravidel 3:0.
Poslední záchvěv hostí přišel chvíli před koncem, kdy parádní střelu hostujícího hráče zneškodnil zákrokem dne Jarda Beneš.
Hosté se v závěru více než na hru soustředili na komunikaci s rozhodčími, což nám vyhovovalo.
Po rozehraném rohovém kopu se pěknou patičkou prosadil Lukáš Pospíšil a zvýšil na 4:0.
Reakce hostí po tomto góle však nebudu komentovat, i když na jednu stranu je chápu.
Utkání tedy skončilo naší výhrou 4:0 a ta úleva z konce této série, baly slyšet ještě dlouho po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Author: Láďa