Pohár starostky obce zůstal i na potřetí doma

Včera se na našem hřišti odehrál třetí ročník turnaje O pohár starostky obce.
Velice si vážíme, a mockrát děkujeme všem týmům, které přijeli, těší nás také, to, že každý tým zastupoval jiný fotbalový okres.
TJ Kalich Třebušín (Litoměřice), TJ Klášter nad Jizerou (Mladá Boleslav), TJ Doksy -dorost (Česká Lípa) a TJ Dolní Habartice (Děčín).
Turnaji sice nepřálo příliš počasí, přesto se dostavila vcelku slušná divácká návštěva, většina z nich byla zvědava nejen na týmy mimo náš okres, které nepotkáváme v mistrovské soutěži, ale také na konfrontaci těchto týmů s námi.
Slušná divácká podpora přijela také s ostatními týmy.
Hrálo se 2×25 minut systémem každý s každým, což turnaji určitě prospělo.
Hrála se pohledná utkání, padalo spoustu branek, k vidění byly nádherné fotbalové akce a diváci se určitě nenudili.
K úvodnímu duelu nastoupil náš tým proti týmy Třebušína.
TJ Dolní Habartice – TJ Kalich Třebušín 4:2 (1:1)
branky D.H.: Horvát Emil 2x, Horvát Petr, Záruba Miroslav
Úvod utkání byl hodně vyrovnaný, přesto jsme si více tutovek vytvořili my, ale ani Michal Klemera ani Petr Horvát své šance neproměnili a přišel trest, rychlý kontr Třebušína po levé straně a bylo to 0:1
Snaha srovnat byla obrovská, a nakonec se to podařilo v samém závěru první půle, Emil Horvát srovnal 1:1.
Do druhého poločasu vstoupil lépe soupeř a nádhernou střelou z přímého kopu strhl vedení na svou stranu 1:2.
To že naše mužstvo má sílu se ukázalo o chvíli později, nejprve Petr Horvát srovnal na 2:2, a o chvíli později se zavěsil do vzduchu Míra Záruba a nádhernou hlavou do šibenice nás poslal do vedení 3:2.
Pojistku přidal Emil Horvát na jeho tečovanou ránu nemohl golman soupeře reagovat 4:2.
V závěru sice měli obě mužstva šance na vstřelení branky, žádná z nich se však neujala.
Ve druhém utkání nastoupil tým Doks proti týmu Kláštera nad Jizerou.
TJ Doksy dorost – TJ Klášter nad Jizerou 4:4 (2:2)
Utkáni bylo velmi pohledné akce střídala akci a šance šanci, Doksy byly pokaždé o krůček napřed, ale fotbalisté Kláštera dokázali na všechny branky odpovědět a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.
Ve třetím utkání nastoupily týmy Doks a Kalichu Třebušín
TJ Doksy – dorost – TJ kalich Třebušin 2:5 (1:2)
V tomto utkání byl lepší tým Třebušíná, do konce první půle byla hra v celku vyrovnaná, ve druhé půli však tým Třebušína odskočil a závěr utkání si s přehledem pohlídal.
Ve čtvrtém duelu nastoupil náš tým proti týmu Kláštera nad jizerou
TJ Dolní Habartice – TJ Klášter nad Jizerou 9:1 (3:1)
branky D.H.: Horvát Petr 4x, Horvát Emil 2x, Pospíšil Lukáš 2x, Mysliveček Václav
Tento výsledek skutečně nikdo nečekal, dostali jsme se sice do vedení, soupeř však dokázal rychle srovnat, do konce první půle jsme mírně odskočili, ale druhá půle byla jasně v naší režii a výsledek tomu napovídá.
V pátém duelu na sebe narazily týmy Kláštera nad Jizerou a Kalichu Třebušín
Klášter nad Jizerou – TJ Kalich Třebušín 0:0
Na obou soupeřích byla znát únava z náročného turnaje a tak spíše takticky vedená bitva skončila bezbrankovou remízou.
V závěrečném utkání turnaje nastoupil domácí tým TJ Dolní Habartice proti týmu Doks.
TJ Dolní Habartice – TJ Doksy dorost 8:2 (5:1)
branky D.H.: Horvát Petr 3x, Horvát Emil 2x, Pudil Martin, Pospíšil Lukáš 2x
Závěrečný duel opět přinesl kanonádu našeho týmu, soupeř byl však notně oslaben, v plné síle by nás jistě více potrápil, přesto, že šlo o tým dorostu, jsou v něm kluci, kteří fotbal rozhoně umějí a a předvádějí velmi dobré výkony.
sestava týmu TJ Dolní Habartice: Beneš – Mysliveček Václav, Mysliveček Jakub, Bambas, Chorvát, Finkes Miloslav, Pudil, Finkes Marek, Horvát Emil, Záruba, Horvát Petr, Nergl, Klemera, Pospíšil, Gaži, Hofírek
trenér: Jiří Mikoláš
Jak už to bývá po všech odehraných utkáních dochází k vyhlášení a vyhodnocení.
Turnaj ovládl domácí tým Dolních Habartic, druhý skončil tým TJ kalich Třebušín, na třetí příčce TJ Klášter nad Jizerou
a na místě čtvrtém tým TJ Doksy.
Nejlepším golmanem turnaje byl vyhlášen Dan Starkbaum z týmu TJ Doksy (dorost)
Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Horvát z Dolních Habartic.
Velké poděkování patří také triu rozhodčích ve složení: Jan Havran, Petr Kouba a Štěpán Špína, kteří zvládli sérii náročných utkání s přehledem a přispěli velkým dílem ke kvalitě turnaje.
Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat Obecnímu úřadu Dolní Habartice, paní starostce Heleně Kočkové za výbornou spolupráci, a pomoc při pořádání turnaje, dále také panu Jaroslavu Zemanovi za mediální propagaci turnaje, kolegům, kteří se podíleli na přípravě turnaje a také samozřejmě všem zúčastněným týmům a také divákům.
Věřím, že pro všechny týmy byl tento turnaj kvalitní přípravou před začátkem mistrovských soutěží, všem přeji mnoho štěstí, spoustu fotbalové radosti, a budu se těšit opět v roce 2015 při pořádání dalšího pokračování tohoto turnaje.
Fotky naleznete na našich facebookových stránkách TJ Dolní Habartice

Author: Láďa