Rozlučka se sezónou se povedla

V rámci závěrečného kola fotbalové III. třídy jsme na domácí půdě přivítali nepříjemný celek Huntířova, situaci nám stěžovala velká absence hráčů základní sestavy, z různých důvodu chyběli Vencl, Václav Mysliveček, Klemera, Špaček, Finkes Miloslav a golman Beneš.
Kluci však v okleštěné sestavě zabojovali a odehráli výborné utkání, hlavně obrana skvěle řízená Tomášem Bambasem a Kubou Myslivečkem hrála parádně.
TJ Dolní Habartice – FK Huntířov 2:0 (1:0)
branky D.H.: Hofírek Ondřej, Pospíšil Lukáš
sestava D.H.: Pudil – Kulka, Bambas, Mysliveček Jakub, Bažant – Sejkora, Finkes Marek, Pospíšil, Chorvát – Nergl, Hofírek
Trenér: Jiří Mikoláš
Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, žádné z mužstev si nevytvořilo vyloženou šanci.
Soupeř si jich za celý zápas příliš nevytvořil, ale i my jsme byli v koncovce bezzubý. Územně jsme sice měli převahu, ale bez úspěchu.
Vyrovnaný stav trval až do 25 minuty, v té u autové čáry skvěle zabojoval Luboš Nergl, poslal do vápna výbornou přihrávku a Ondra Hofírek střelou z první otevřel skóre utkání 1:0.
Hrál se v celku nezáživný fotbal, bylo to více o bojovnosti než o nějakém herním projevu.
Začátek druhého poločasu byl v naší režii, balón jsme dali na zem a přicházeli šance, Sejkorův ostrý centr proletěl vápnem, pak výborně vykombinoval balón Marek Finkes se Sejkorou, opět neúspěšně.
Druhý gól tak přišel doslova z ničeho. K odraženému míči se tři metry od rohu velkého vápna dostal Lukáš Pospíšil a jeho projektil nedokázal golman hostí vytěsnit mimo tyče 2:0.
Po tomto gólu začal hrozit soupeř, i díky několika rohům v řadě, nejprve se neprosadil hlavou, v další šanci mířil hráč hostí těsně mimo branku a nebezpečný přizemní centr z pravé strany nepustil k nohám soupeře výborným zásahem Martin Pudil.
V momentě kdy se soupeř dostával do tlaku přicházely naše šance, našim útočníkům jako by však balón v důležitých chvílích překážel a několik nadějných přečíslení jsme doslova zazdili.
Definitivně rozhodnout mohl Luboš Nergl, řítil se sám na golmana hostí místo střely k tyči, chtěl golmana přehodit, vůbec se mu to však nepodařilo a golman jeho pokus s přehledem kryl.
Soupeři se nedá upřít snaha skorigovat duel, ale naše obrana i střed zálohy hráli klidný a pohodový zápas, bylo vidět, že je to hodně baví, a že si zápas užívají, tak by to mělo vypadat každý zápas.
Do konce utkání už branka nepadla a tak jsme na závěr sezóny zdolali Huntířov 2:0.

Author: Láďa