2 body s Valkeřicemi jsou málo

V rámci 20 kola fotbalové III. třídy jsme doma přivítali celek Valkeřic, kterého jsme měli porazit. Znovu jsme celý zápas lepším týmem, ale ta koncovka nás sráží, soupeř měl za celý zápas dvě šance a obě využil, vyškolil nás z produktivity, slabou útěchou může být jen bod navíc za pokutové kopy.
TJ Dolní Habartice – TJ Valkeřice 2:2 (1:0) 4:2 pk
branky D.H.: Finkes Marek, Klemera Michal
sestava D.H.: Pudil – Mysliveček Václav, Bambas, Kulka, Špaček – Mysliveček Jakub (80 Hofírek), Sejkora, Pospíšil, Finkes Marek (44 Klemera)
trenér: Jiří Mikoláš
Úvod utkání byl jasně va naší moci, ale pouze po vápno, dál jako bychom nesměli jít, a střely z dálky nebezpečné nebyly.
První gól však přišel ve 20 minutě, kdy přesně mířil Marek Finkes 1:0.
Zdobila nás hra po krajích, rychlé výpady soupeř nezachytil, Jirka Sejkora nepropálil balón přes hradbu hostí, Marek Finkes v další tutovce mířil nepřesně.
Michal Vencl se pral s obranou soupeře, ale neúspěšně, nevyužili jsme ani množství standartních situací, kdy nám to lítalo napříč vápnem.
V závěru prvního poločasu zasáhl ve vápně hráč hostí Marka Finkese kopačkou do obličeje jsou z toho tři stehy v nemocnici, ale nikoliv penalta, pouze rohový kop.
Musím však dodat, že mi potom pan rozhodčí vysvětloval proč nepískl penaltu a tak by to mělo být.
První poločas tak skončil 1:0.
Ten druhý jsme začali lépe, aktivní byl Michal Klemera, jenomže pak přišel šok.
Centr z pravé strany a soupeř se prosazuje hlavou 1:1.
Chceme vyhrát, na naše kopačky se však lepí křeč a nervozita, ‘Klemera pálí nad, po té se dobře do balónu opře Pospíšil, také míří nad.
Třem bodům nás přiblíží Michal klemera po nádherné ráně šajtlí 2:1.
Michal Vencl chce hodně dát gól, ale přemíra jeho aktivity vyvrcholí červenou kartou.
Po ostrém centru Klemery chybí pospíšilovy krok a pokus Venci Myslivečka se snad za střelecký pokus ani počítat nedá.
V závěru přichází trest, hrubá chyba obrany a soupeř srovnává na 2:2., což pro nás znamená další bodovu ztrátu, ze ktré nám nepomůže ani rohový kop v závěru utkání.
Stejně tak jako na podzim, rozhodnou o bodu navíc pokutové kopy.
Martin Pudil dva zlikviduje, a naši hráči ( Mysliveček Václav, Klemera, Špaček a Sejkora), nezaváhají a tak se nám tedy konečně poprvé v sezóně podařilo zvítězit na penalty, když je to slabá náplast.

Author: Láďa