Doma se prostě nedaří

Jak je to dávno, co jsme na domácí půdě vybojovali 3 body.
Moc jsme to chtěli v sobotu proti Rybništi změnit, první poločas utkání byl v naší režii, byli jsme lepší i ve druhé části, bohužel soupeř měl stoprocentní využití svých šancí a zápas otočil, stihli jsme sice ještě srovnat, ale pokutové kopy zůstávají naší noční můrou, ani na počtvrté jsme neuspěli, i když jsme měli 2 matchboly, bohužel, ani naši top kluci svůj pokutový kop nedokázali proměnit a tak si bod navíc připsal soupeř.
TJ Dolní Habartice – Tatran Rybniště 2:2 (1:0) 7:8 pk.
branky D.H.: Sejkora Jiří, Finkes Marek
sestava D.H.: Beneš – Mysliveček, Kulka, Bambas, Klemera – Finkes Miloslav, Finkes Marek, Sejkora, Vencl – Pospíšil, Pudil (60 Nergl)
trenér: Jiří Mikoláš
Úvod utkání patřil nám, od začátku jsme byli po krajích hodně nebezpeční, soupeř směrem dopředu nevymyslel nic, ale jeho obrana hrála celkem slušně.
V první šanci si balón ukopl Pudil, záhy pálil Klemera těsně nad.
Nádhernou akci jsme předvedli po pravé straně, Finkes našel Pudila v obrovské šanci, ten však trefil pouze golmana a další rána Klemery šla nad.
Naše prokletí protrhl Jirka Sejkora jeho parádní střela měla doslova ligové parametry 1:0.
Druhou branku mohl přidat po nacvičeném signálu Michal Klemera, kterému parádně nabil Míla Finkes, golman hostí však předvedl parádní zákrok.
První půle tak skončila 1:0.
Druhý poločas se však s tím naším prvním nedal srovnat, absolutně jsme vypadli z role, nakopávané balóny obrana hostí s přehledem likvidovala.
Přesto mohla přijít gólová pojistka, Pudil v další šanci netrefil a Klemerovu megatutovku skvěle vystihl golman hostí.
Nedali jsme a přišel trest, hostující obránce si udělal z našich kluků slalomové tyče a bylo srovnáno 1:1.
Obrat byl dokonán o chvíli později, kdy se elitní střelec hostí parádně trefil z přímého kopu 1:2.
Vrhli jsme všechny síly do vyrovnání a podařilo se Pospíšilova hodně nepovedená střela se proměnila v geniální přihrávku a Marek Finkes jen nastavil nohu 2:2.
O osudu utkání rozhodly pokutové kopy, dvakrát jsme měli výhodu ukončit zápas, ale Michal Vencl ani Míla Finkes nedokázali golman soupeře překonat, a tak když poslední penaltu nasměroval Jarda Beneš do břevna odvezl si bod navíc soupeř.
Další rána pro nás přišla v 80. minutě, po nezaviněném střetu si přetrhl zadní stehenní sval Pavel Kulka a zůstane asi dlouho mimo hru.

Author: Láďa