Proti Velkému Březnu se ctí

V prvním kole zimního turnaje pořádaného týmem Junioru Děčín jsme se střetli s celkem Velkého Března, který hraje I.A třídu.
Na hřišti to bylo znát soupeř měl od úvodu převahu, ale bez vyložených příležitostí, ty se dostavily až později, ale nás podržel skvěle chytající Beneš a také hodně špatná koncovka soupeře.
FC Jiskra Velké Březno – TJ Dolní Habartice 2:0 (0:0)
sestava D.H.: Beneš – Kulka, Klemera, Špaček, Bambas – Sejkora, Finkes Miloslav, Finkes Marek, Vencl – Baláček, Pudil
střídali: Chorvát, Bažant, Mysliveček, Nergl
trenér: Jiří Mikoláš
Úvod utkání byl oboustarně opatrný, postupně však přebíral iniciativu soupeř, ovšem do vyložené šance se nedostal.
Naše obrana bránila dobře, soupeř měl možnost zahrávat několik standartních situací, ale bez úspěchu.
Pomalu jsme se začali osmělovat i my, bohužel série tří rohových kopů v řadě nám úspěch nepřinesla.
Soupeř představil mladý tým, který vynikal rychlostí, nutno pochválit naše kluky, že občas i na hranici tvrdosti kontry soupeře zastavovali, někdy i za cenu faulu.
Soupeř se snažil ohrožovat naší bránu střelbou ze střední vzdálenosti, ale žádná z těch ran nebyla tak nebezpečná, aby zaskočila skvěle chytajícího Beneše.
Tlak soupeře postupně sílil a kluci se zmohli na pouhé odkopávání, a několikrát nabídli soupeři balón, který podnikl nebezpečný kontr.
V první půli tak branka nepadla.
Druhý poločas byl kopii poločasu prvního soupeř hrozil, ale jeho šance likvidoval Beneš.
Naše akce ani šance nemohu zmiňovat, protože žádné nebyly a nutno dodat, že se to tak trochu dalo čekat.
Soupeř nás nadále svíral v kleštích, a my jsme se snažili, alespoň podržet balón ve středu pole a dál držet soupeře v napětí.
Jeho další šanci lapil Beneš, a další rány soupeře lítaly mimo bránu.
Zaslouženého vedení se dočkal favorit až v 64 minutě, kdy přišla série tří rohových kopů, dva z nich ještě úspěšné nebyly, třetí bohužel ano.
Naše obrana na hranici vápna špatně přebrala soupeře, a hezká střela z otočky do šibenice neměla chybu 1:0.
Báli jsme se, aby kluci nepodlehli tlaku a nepadali další branky, to se však nestalo, soupeř sice nadále tlačil, ale zvýšit náskok se mu nepodařilo.
Definitivní rozhodnutí přišllo až v 88 minutě.
Špaček zbytečně fauloval ve vápně a hráč soupeře z pokutového kopu nezaváhal 2:0.
Do konce utkání se již nic nestalo a tak jsme z tohoto zápasu odešli skutečně se ctí, a snad jsme umlčeli trochu ty, kteří nám předpovídali dvouciferný počet gólů v naší síti.
Je potěšující, že jsme se sešli skoro v plném počtu, a že tento turnaj má pro nás velký význam, co se týče přípravy na jarní část sezóny.
Soupeři gratulujeme k výhře a přejeme hodně štěstí v jarních bojích v I. A třídě.
V dalších zápasech turnaje podlehl Benešov nad Ploučnicí týmu SA Děčín 4:2, Junior Děčín 19 rozebral Dobkovice 6:0, a Heřmanov zdolal Union Děčín 3:1.
V dalším utkání turnaje se střtneme v neděli 9. 2. od 11:30 s týmem Junior Děčín 19.