Tragická koncovka nadále pokračuje

Včera jsme odehráli další nepovedený zápas, Valkeřičtí berou dva body jen díky naší neschopnosti vstřelit branku,místo vedení 3:0, to bylo 2:0 pro domácí, co nám je platné, že jsme celý zápas lepším týmem, když hrajeme jen po vápno, chybí hráč, který by se nebál vzít zodpovědnost na sebe, bohužel proměňování šancí je pro nás stále nadlidský úkol.
TJ Valkeřice – TJ Dolní Habartice 2:2 (2:0) 5:4 pk
branky D.H.: Finkes Miloslav z pk, Špaček Pavel
sestava D.H.: Beneš, Finkes Miloslav, Bambas, Kulka, Špaček – Sejkora (46 Pudil), Finkes Milan, Chorvát, Finkes Marek – Baláček, Mysliveček Jakub (76)
trenér : Jiří Mikoláš
Úvod utkání patřil nám a to po všech stránkách, jako první se dostal do šance Mára Finkes po přihrávce Kuby Myslivečka však mířil nepřesně.
Obrovskou šanci zazdil Milan Finkes, postupoval sám na golmana místo střely po zemi volil razantní zakončení doprostřed brány a trefil pouze golmana domácích.
O častou střelbu se pokoušel nejstarší z rodu Finkesů, ovšem ani jeden z jeho pokusů neměl šanci na úspěch.
To Špaček pálil o chvíli později těsně mimo, skutečně první gól v síti domácích visel na vlásku.
Jenže ouha, protiútok domácích, konty se zapoměl a jak se proměňují vyložené šance nám domácí útočník ukázal naprosto dokonale 1:0.
Další tutovku měl na noze Tomáš Bambas, opět neúspěšně, kombinace Sejkora Milan Finkes skončila ranou nad, a další šance přišla po střele Sejkory, jeho ránu vykopáva z brány obránce domácích a jelikož si naše obrana vybrala další slabší chvilku a domácí útočník si opět výborně poradil, šlo se do kabin za stavu 2:0.
Druhá půle pokračovala v duchu té první, nadále jsme dobývali branku domácích, ke skvělému výkonu se vyppjal Pavel Špaček, domácí obrana však hrála zkušeně.
V 76 minutě byl za protesty vyloučen Kuba Mysliveček, nutno dodat, že ty protesty byly oprávněné, ale použití hanlivých slov už bylo navíc.
Po tomto vyloučení si kluci uvědomili, že už nemají co ztratit a vrhli se do útoku.
Po schrumáži ve vápně domácích byl faulován Špaček, k penaltě se postavil Míla Finkes a konečně skóroval 2:1.
O chvilku později si skvěle naběhl na přihrávku Špaček a krásnou křižnou ranou srovnal, a kdyby v závěru zápasu ještě trefil Mára Finkes nabídku Bambase, mohl být obrat dokonán, takhle následovaly pokutové kopy, kde se opět prokázala ta naše bída v koncovce, tři kluci selhali a tak si bod na víc připisují domácí, vzhledem k průběhu utkání jsme z výsledku hodně zklamání a bude potřeba tuto situaci nějak řešit.

Author: Láďa