Verneřické prokletí trvá

Včera jsme na domácí půdě přivítali celek Verneřic, proti kterému máme velmi špatnou bilanci, včera jsme však byli bodovému zisku nejblíže, to co mi však nedokážeme proměnit, to je do nebe volající, hostující golman doslova čaroval, vychytal i ty největší šance a tak soupeři stačil k výhře jediný povedený brejk, je to velká škoda, už podruhé za sebou jsme doma vyšli střelecky naprázdno a to se musí změnit.
TJ Dolní Habartice – SK Verneřice 0:1 (0:0)
sestava D.H.: Beneš – Mysliveček Václav, Bažant (46 Špaček), Kulka, Bambas – Pospíšil (60 Chorvát), Finkes Miloslav, Finkes Milan, Sejkora (70 Nergl) – Mysliveček Jakub (46 Pudil), Horvát Roman
trenér: Jiří Mikoláš
Úvod utkání naznačil, že by se mohl hrát dobrý fotbal, do první obrovské šance se dostali hosté, naštěstí hostující hráč v samostatném úniku neuspěl.
Naší první tutovku spálil Kuba Mysliveček, jeho střelu z hranice vápna zastavilo břevno.
Naše obrana připomínala v první půli obranu Českého nároďáku – dokonalý průchoďák, hosté ani svou druhou velkou šanci neproměnili, na druhé straně ránu Milana Finkese skvěle zlikvidoval golman hostí.
Do třetice sólo útok hostí, opě neúspěšný.
Na druhé straně se šikovně otočil Pospíšil, jeho ránu však opět skvěle vytlačil hostující golman na rohový kop, a ani další závar před bránou soupeře nepřinesl úvodní branku.
Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.
To co se nepovedlo hostům v prvním polačase, napravili hned na začátku toho druhého.
Naše obrana opět pořádala den otevřených dveří a hostující útočník se již nemýlil 0:1.
Od tohoto gólu se soupeř zatáhl a začalo naše dobývání branky.
Musím však vyzdvihnout obětavost a bojovnost hostující obrany.
Druhý poločas se hrál na jednu branku, ale kluci hráli pouze k vápnu, pak je asi nějaká odstředivá síla nepustila dále.
Tečovanou ránu Kulky kryl opět dolman hostí, další centr pouze proletěl vápnem.
Po té hráč soupeře zastavil Bambasův centr evidentně rukou a zabránil míči cestě do vápna, jasná penalta, ne však pro sudího Musila, nutno dodat, že se po zápase omluvil, každý dělá chyby a na tento moment se nebudeme vymlouvat.
Čím více se blížil závěr utkání tím více jsme chtěli.
Další tutovku zazdil Tomáš Bambas, sám na penaltě proti golmanovi, ten jeho pokus vytěsnil na tyč.
Závěrečnou tutovku měl na hlavě Nergl, z malého vápna ovšem mířil hlavou pouze do náruče golmana.
Hosté si tedy odváží tři body a je jen na nás, kdy se z toho střeleckého spánku probudíme a začneme střílet góly, špatné je to, že domácí hřiště pro nás v letošním ročníku není žádnou výhodou, tak snad to změnime.

Author: Láďa