Mikulovice vedly ve Zlíně, poslední celek ale zápas otočil

Fotbalisté Mikulovic podlehli ve veledůležitém utkání poslednímu celku třetí ligy a sami jsou tak mezi sestupem ohroženými týmy soutěže.

Juniorka ševců slaví první domácí vítězství. Na závěr úvodní třetiny Moravskoslezské fotbalové ligy si zlínští mladíci posílení o hráče širšího kádru A mužstva poradili na Letné s Mikulovicemi. Nováček soutěže sice ve Zlíně vedl, žlutomodří ale zlepšeným výkonem urvali životně důležité tři body.

„Předesílal jsem, že nepůjde o jednoduchý zápas a ono se to potvrdilo. Když musíte, ono vám to sváže nohy, nervozita se nalepí na kopačky a dnes bych chtěl hráčům především poděkovat za to, že morálem utkání otočili a zaslouženě zvítězili,“ uvedl po závěrečném hvizdu trenér zlínské juniorky Michal Hlavňovský.

Mladí ševci podle něj přežili klinickou smrt za stavu 0:1 v první půli, kdy hosté nastřelili břevno. Pak už to bylo ze strany domácích jenom lepší.

„Začátek nebyl podle našich představ, soupeř šel do vedení a při standardní situaci zakončené tečovanou střelou do břevna při nás stálo i štěstí, které jsme třeba v minulých zápasech neměli. Díky tomu jsme se ještě do přestávky zvedli a rychle srovnali,“ líčil zlínský kouč.

Po pauze už na hřišti existovali jenom mladí ševci, kteří proměnili druhé dějství ve festival zahozených šancí. „Jasně jsme dominovali a měli jsme vsítit víc než jednu branku. Zápas bychom dohrávali v mnohem větším poklidu. Neproměněné šance mě mrzí hlavně kvůli klukům, kteří nám přišli vypomoct z áčka. Těm by vstřelené góly určitě pomohly především v otázce sebevědomí a za druhý poločas by si je i zasloužili,“ zopakoval Hlavňovský.

O vítěznou trefu se postaral po hodině hry Kroča, jenž dorazil Linkův pokus. „Zdena odehrál další výborný zápas, prokázal svoje kvality a hodně nám pomohl,“ pochválil trenér mladých ševců největší posilu z druholigové kabiny. Ta se po zranění ukázala ve velmi dobrém světle. „Gól je jenom něčím na víc. Hlavně jsem rád, že jsem už podruhé v řadě odehrál celých devadesát minut a tělo drží bez problémů. Herní praxe mi chyběla a tyto třetiligové zápasy mi mohou pomoct dostat se zpět do hry pro závěr podzimu,“ těšilo zkušeného stopera.

„Obstáli jsme jen v první půli, to jsme byli na šance lepší, ale po přestávce nás už domácí tlačili, byli lepší na míči, těžko jsme se proti nim prosazovali,“ konstatoval mikulovický kouč Antonín Mura.

Autor: Robert Štach

Převzato z sumpersky.denik.cz

Author: FK MIKULOVICE