Derby pro náš tým

V dalším kole si fotbalová III. třída připravila pro fanoušky skutečně lahůdku a to derby SK Markvartice – TJ Dolní Habartice. Spousta lidí byla zvědava na to jak tento zápas dopadne, návštěva byla výborná, potěšující je to, že spousta diváků přála našemu týmu a za to jim patří velký dík.
Já děkuji svým krásným asistentkám za fotografie, které jako vždy budou k vidění na facebooku TJ Dolní Habartice.
Utkání jsme nakonec zvládli lépe my, akorát škoda nevyužitých šancí, průběh utkání mohl být daleko klidnější, i tak patří všem klukům na hřišti velký dík.
SK Markvartice – TJ Dolní Habartice 0:2 (0:2)
branky D.H.: Horvát Roman 2x
sestava D.H.: Beneš – Mysliveček, Bažant (46 Vencl), Kulka, Bambas – Pospíšil (75 Baláček), Finkes Miloslav, Sejkora (65 Nergl), Finkes Marek – Pudil (46 Finkes Milan), Horvát Roman
trenér: Jiří Mikoláš
Úvod utkání a celý první poločas patřil nám, od začátku jsme se do soupeře zakousli a chtěli co nejdříve vstřelit úvodní branku.
Do naší první velké šance se dostal Roman Horvát, ve vyložené šanci se však utopil v kličkách a následoval z toho pouze rohový kop.
Po něm pálil z voleje Tomáš Bambas, branku však přestřelil.
V další kombinaci neuspěli Pudil s Pospíšilem, náš tlak gradoval, domácí pouze nakopávali balóny, ale nic významného nepředvedli.
Dále jsme se tlačili do útoku, Horvát vybídl ke skórování Máru Finkes, opět však z toho byl pouze rohový kop.
Po jeho rozehrání a závaru ve vápně domácích se dostal k odraženému míči Roman Horvát a z voleje trefil parádně 0:1.
Další gól mohl opět přidat Martin Pudil, dnes mu však nebylo souzeno, další tutovka tak zůstala nevyužita.
Vše jsme si vynahradili v samotném závěru prvního poločasu, Míla Finkes posadil balón na hlavu Romana Horváta a bylo to 0:2.
Záhy byl ukončen první poločas.
Do druhého poločasu domácí přeskupili řady a měli i šance, první pálil Havlíček, Jarda byla však připraven, o chvíli později pálil nepřesně Tomáš Svoboda.
Zvýšit na rozdíl tří branek mohl Jirka Sejkora, branku však přestřelil, a další tutovku nevyužil Roman Horvát.
Na druhé straně nepřekonal z přímého kopu naší zeď Zdeněk Křovina, naopak ve vzduchu vysela třetí branka do sítě domácích, spolupráce otec na syna Míla Finkes centruje na hlavu Milana, ten však míjí.
Hra postupně opadávala a obě mužstva se uchýlila k nakopávání balónú.
V závěru utkání ještě po přihrávce Milana Finkese mohl rozhodnout Michal Baláček, branku však netrefil, a jelikož ani domácí se do šance v závěru utkání nedostali, odvážíme si z Markvartice překrásné tři body.
Hodnocení hráčů TJ Dolní Habartice očima trenéra (nejlepší 10, nejhorší 1)
Beneš – 8, Mysliveček-6, Bambas-6, Kulka-5, Bažant-7, Pospíšil-8, Finkes Miloslav-7, Finkes Marek-8, Sejkora-9, Pudil-6, Horvát-9, Vencl-7, Finkes milan-7, Nergl-6, Baláček nehodnocen pro krátký čas pobytu na hřišti.

Author: Láďa