Mistrovské utkání: Svéradice – Chlumčany “A” 4:2 (2:1)

I.A třída, 5. kolo, 7.9. 2013

G: Mikeš 2, Beránek, Makovec – Nohava, Tomášek L.
ŽK: 3:3
S: Fryš – Hodan (Starec), Lenk, Milota, Tomášek J. – Voller (Šmíd), Němeček, Tomášek L., Havlíček – Dušek, Nohava.
Do utkání jsme vstoupili velmi špatně, prvních deset minut jsme měli potíže se dostat z vlastního vápna. Domácí svůj tlak korunovali ve 12. minutě, kdy se po rohu ujali vedení 1:0. Naše mužstvo se poté zvedlo a srovnalo hru. Po pěkné akci Hlavlíčka a Duška se nám podařilo Lukášem Nohavou vyrovnat na 1:1. V obrovské šanci se pak objevil Véna Dušek, jeho střela šla ale vedle. V další šanci osamocený Honza Havlíček mířil z voleje nad branku. Ve 44. minutě tak udeřilo na opačné straně, kdy se domácí hlavou po centru ze strany opět dostali do vedení 2:1. Druhý poločas odstartoval kuriózní brankou v domácí síti. Lukáš Tomášek z velké dálky nepovedeně centroval a domácí brankář si míč srazil do vlastní sítě. Naše mužstvo pokračovalo v tlaku a po faulu na unikajícího Vencu Duška kopalo pokutový kop. Libor Milota však penaltu neproměnil. Vzápětí dostali výhodu pokutového kopu domácí a jejich exekutor se nemýlil – 3:2. Ve snaze vyrovnat jsme potom otevřeli hru a dostali se do několika šancí. Žádnou z nich jsme už však neproměnili a naopak v závěru jsme z trestného kopu obdrželi další branku. Sehráli jsme poměrně nešťastné utkání. Až na špatný začátek jsme byli lepším týmem. Klíčovým momentem byla za stavu 2:2 neproměněná penalta.