V Dolní poustevně jsme odehráli slušnou partii.

Dnes jsme zajížděli v rámci dohrávky 13. kola fotbalové III. třídy na půdu suvereního leadera soutěže – Dolní Poustevny.
Po předvedených výkonech v minulých zápasech jsme si dali za cíl hlavně nedostat moc gólů, utkání to však bylo v celku vyrovnané, domácí byli lepším týmem, měli více šancí a vyhráli naprosto zaslouženě, nám se konečně podařilo hrát fotbal a ostudu jsme rozhodně neudělali, přesto, že jsme hráli bez několika hráčů základní sestavy, nejslabším článkem zápasu byl hlavní rozhodči, který zápas, hlavně posledních 20 minut oboustraně nezvládl.
Fotografie ze zápasu nejen s dolní Poustevnou, ale i s ostatními soupeři najdete na našich facebookových stránkách.
FK Dolní Poustevna – TJ Dolní Habartice 3:1 (1:0)
branka D.H.: Horvát Petr
sestava D..H.: Spilka – Finkes Miloslav, Bažant, Chorvát Bambas (60 Valenta), Bažant – Finkes Marek, Sejkora, Gaži, Vitner – Horvát, Pudil
Úvod utkání patřil domácím a hned jejich první šance byla nebezpečná, naštěstí gólem neskončila, domácí si v úvodu vypracovali několik standartek, ke gólu to však nevedlo.
My jsme se v první půli do šancí příliš nedostávali, za zmínku stojí pouze rána Horváta, kterou domácí golman na dvakrát skrotil.
V poli jsme byli vyrovnaným soupeřem, domácí hráli tvrdě, většinou však v rámci fair play.
Další šanci měli domácí po půlhodině hry, útočník však ve vyložené šanci mířil nad, přesto šli domácí do vedení.
Zaspali jsme na polovině hřiště a nejlepší střelec soutěže v samostatném úniku nedal golmanovi Spilkovi šanci 1:0.
Domácí byli nadále lepším týmem, ovšem v koncovce se jim nedařilo, jejich další tutovku vyhlavičkoval Vitner z prázdné brány. a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.
Druhá půle byla opět v celku vyrovnaná, nebezpečnější však byli přeci jenom domácí, ovšem jejich šance brankou neskončily.
Velmi kvalitní fotbal pokračoval, a musel se líbit v 50 minutě zajel domácí hráč zezadu do Tomáše Bambase, a neviděl ani žlutou kartu. Tomáš Bambas musel střídat.
Druhý gól do naší sítě přišel po hrubé chybě naší obrany, domácí kapitán ve výskoku zasáhl Milu Finkese loktem do obličeje, naši kluci přestali hrát, čehož domácí využili, zpětná přihrávka na vápno a bylo to 2:0.
Soupeř nás po tomto gólu zamkl, další sólo utnul domácímu hráči Spilka a další ránu vytáhl opět náš golman na roh.
Domácí se tlačili dopředu a trochu zapomněli bránit, 15 minut před koncem se jim vzepřel Petr Horvát a své sólo zakončil brankou 2:1.
V tu chvíli jsmem vycítili šanci, bohužel záhy přišla naše další hrubka vzadu a bylo to 3:1.
V závěru ještě musel likvidovat golman Spilka povedenou ránu domácího hráče a to bylo v tomto zápase vše.
Utkání skončilo zaslouženou výhrou domácích 3:1, kluky však musím za bojovnost a předvedenou hru pochválit, domácím gratuluji k vítězství, jejich trávníku bude II. třída slušet.