První jarní body

Jarní sezónu začalo i naše Béčko když na první zápas zajíždělo do Prostřední Lhoty.Hned v úvodu utkání náš tým byl jednoznačně lepším a aktivnějším,akorát tomu chybělo gólové zakončení.Šancí během prvního poločasu bylo hodně,když v jasných gólových situacích byl hned v začátku J.Rákosník snad ve druhé minutě,ale z hranice velkého vápna trefil jen bránícího soupeře.Další spalovač šancí byl M.Jiráň,který nezužitkoval přesný centr P.Plívy a z malého vápna orazítkoval pravou tyč branky domácích.Náš tým hrozil hlavně z pravé strany,kde létal do soupeřovi šestnáctky jeden centr za druhým,jen bohužel bez gólového zakončení.Jak to občas bývá,když nedáš dostaneš.Toto rčení se naplnilo zhruba v polovině prvního poločasu když  O.Měchura podcenil zahraný míč J.Vitáskem a atakující útočník předběhl našeho obránce a střelou z jedné překonal našeho brankáře.Jinak po celou dobu soupeř neměl ani náznak šance a tak to bylo i do poločasu.Srovnání skóre zařídil ke konci poločasu F.Šusta když střelou zhruba z 25 metrů trefil střed brány,ale domácí brankář si míč nešťastně hodil do brány.

Druhý poločas byl opět v naší režii a bylo snad jen otázkou času kdy padne druhý gól.Ten padl po akci J.Rákosníka který svým mrštným pohybem oklamal bránící protihráče a mazaně jako liška nechytatelnou ranou překonal golmana domácích.Třetí gól zařídil P.Plíva z trestného kopu z hranice šestnáctky.To po faulu na J.Listíka si postavil míč a po spravedlivém losování mezi F.Šustou – M.Jiráněm a již jmenovaným P.Plívou padl los na našeho kapitána a ukázalo se,že tato volba padla na úrodnou půdu.Prudkou střelou pod břevno nedal šanci brankáři a zvýšil náskok již na 1:3.Poté naše mužstvo trochu polevilo a inkasovalo druhý gól.Po zahraném rohovém kopu si nedůrazně počínala naše obrana a slabá střela z chumlu hráčů propadla do naší sítě.Hned v zápětí ale naše mužstvo opět zvýšilo svůj náskok.Na pravou stranu přenesený míč zpracoval P.Plíva a přesným centrem na penaltě našel osamoceného J.Listíka a ten prudkou střelou nedal sebemenší šanci brankáři zasáhnout a upravil účet utkání na 1:4.Poslední gólovou šanci zápasu měl V.Batulka který sám před golmanem bohužel netrefil branku.Do konce zápasu se již nic neudálo a tak si naše Béčko odvezlo zaslouženě první 3 jarní body.

 

Výsledek:  Prostřední Lhota B. – Malá Hraštice B. 2:4 (1:1)

Branky : 35. Šusta , 60. Rákosník , 75. Plíva , 85. Listík J.

 

Sestava: Vitásek – Měchura O. ,Matějka ,Batulka ,Listík L. , – Plíva ,Fafejta R. ,Šusta ,Jiráň – Rákosník (60. Obrmajer) , Listík J.