Úspěšný vstup do jarní části soutěže

Včera jsme na domácí půdě přivítali v prvním jarním ostrém zápase celek Prysku. Utkání to bylo v celku vyrovnáné, po úvodním gólu jsme byli o něco aktivnější,přesto je výsledek pro hosty možná trochu krutý, každopádně tři body jsou doma a to je hlavní.
Fotografie z utkání najdete v galerii ve složce Dolní Habartice – Prysk 2013.

TJ Dolní Habartice – SK Prysk 5:2 (2:0)
branky D.H.: Horvát Petr 2x, Sejkora Jiří, Pudil Martin, Bažant Milan
sestava D.H.: Spilka – Mysliveček Václav, Bambas, Finkes Miloslav, Špaček – Pospíšil, Finkes Marek, Mysliveček Jakub (70 Gaži), Sejkora (75 Valenta), – Horvát, Bažant (65 Pudil)
trenéři: Mikoláš Jiří, Boháč Vladímír
Úvod utkání začal hodně slavnostně, velká ikona našeho fotbalu Venca Mysliveček oslavil 50. narozeniny, společně s ním také Fanda Havlas a Míla Michálek.
V prvních minutách byla hra více méně vyrovnána bez jaké koliv šance,hrál se v tu chvíli naoko ne zrovna dobrý fotbal, a krom několika hodně nepřesných ran se v první půlhodině zápasu nestalo vůbec nic.
Fotbalovost se dostavila až po zmíněné půlhodince, Kuba Mysliveček potáhl balón středem, včas načasoval přihrávku na Horváta, ten udělal kličku golmanovi a šli jsme do vedení 1:0.
Druhý gól byl doslava učebnicový, náš vrchní nahravač Míla Finkes ukázkově pohladil balón přímo do běhu Sejkorovi a ten křižnou ranou zvýšil na 2:0.
V závěru poločasu zahrozil také soupeř z několika standartních situací, ale gól z toho nevytěžil.
Druhý pločas už byl fotbalově lepší, a náš třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat.
Míla Finkes posadil centrovaný balón na hlavu Bažanta a bylo to 3:0.
Nebyli bychom to snad ani my, kdybychom si nevybrali desetiminutovku hrůzy, bohužel přišla i tentokrát, první gól hostí ještě pro ofsajd uznán nebyl, záhy měl velkou šanci hostující kapitán, hlavou z malého vápna však netrefil, další tutovka hostí šla vysoko nad, tato varování jsme nebrali vážně a hosté trestali, tvrdou ránu hostujícího hráče golman Spilka vyrazil, na dorážku už ovšem neměl nárok 3:1.
Na chvíli jsme vypadli z role, a soupeř kousal, naštěstí záhy přišlo vysvobození.
Martin Pudil byl na hřišti snad 5 minut, když napřáhl z vápna a jeho mírně tečovaná střela skončila za zády golmana hostí 4:1.
Ihned po rozehrávce se dostal do samostatného úniku Horvát a v těchto situacích si umí poradit 5:1.
Podpořit útok se v závěru rozhodl také oslavenec Venca Mysliveček, a bylo z toho několik docela slušných závarů, ovšem bez gólového efektu.
V závěru utkání fauloval ve vápně Pepa Gaži a hosté z penalty skorigovali na konečných 5:2.
Tři body jsou tedy doma, ale výkon měl k ideálu přece jenom daleko.
V příštím kole zajíždíme k těžkému utkání do Verneřic.

Author: Láďa