Nová sportovní hala.

3. BOHUMÍN BUDE MÍT SPORTOVNÍ HALU, VYROSTE U AQUACENTRA

– nová víceúčelová sportovní hala vznikne na ploše 3715 meterů čtverečních u zdejšího aquacentra a Penzionu ve věži (v místech bývalého kynologického hřiště)
– odhadované rozpočtované náklady: 60 až 70 milionů korun
– město si na její výstavbu vezme úvěr  ve výši 50 milionů korun
– půjde o montovanou halu s lehkou zateplenou konstrukcí bez oken a sedlovou střechou (sedvičové panely s dobrými tepelnými vlastnostmi)
– s výstavbou by se mělo začít letos v zářídokončení se plánuje na červen 2014
– hala bude mít dohromady čtyři hřiště:
– uvnitř bude vstupní hala s recepcí (vchod z rohu od aquacentra a Penzionu ve věži), čtyři hřiště, šatny a sociální zázemí pro sportovce technické zázemí pro personál
– 1. hřiště bude z lepeného pvc, hrát se na něm bude házená, florbal, futsal, basketbal či volejbal (v případě potřeby na něm mohou být čtyři kurty na badminton)
– 2. hřiště (uprostřed) s umělým trávníkem – pro kopanou, nohejbal, případně volejbal
– 3. hřiště s akrylátovou stěrkou pro tenis
– 4. hřiště (samostatná místnost) pro badminton či jiné sportovní aktivity (např. aerobik)
– jednotlivá hřiště budou oddělovat spouštěcí sítě vysoké šest až sedm metrů
– součástí haly bude i tribuna pro 180 lidí
– sportovci zde najdou deset šaten pět sociálních zařízení
– před areálem haly přibude 19 parkovacích míst, v případě zápasů budou moci návštěvníci využít parkovací stání u aquacentra či zimního stadionu

„Původně jsme měli připraven projekt sprotovní haly v podobném architektonickém stylu jako aquacentrum asi za 85 milionů korun, ale jen s jedním hřištěm. Nakonec jsme však dali přednost efektivitě a za méně peněz budeme mít místo jednoho hřiště hned čtyři a navíc s mnohem nižšími provozními náklady. A to je to, po čem sportovci touží, protože ušetří za pronájem haly. Předpokládáme, že kromě místních sportovních oddílů ji využijí i základní  a střední školy a také oddíly z okolí, kde podobnou halu a povrchy nemají,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Author: Pavel Kudlík