Stará Huť – Malá Hraštice 2-4 (2-2)

Další vydařené utkání odehrálo naše mužstvo ve Staré Huti. Úvod utkání tomu ale vůbec nenasvědčoval, po osmi minutách jsme totiž prohrávali už 0-2. Jenže pak jsme zabrali a v závěru první půle jsme skóre srovnali. Také v druhém poločasu jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu a zaslouženě jsme vstřelili další dvě branky, takže jsme se usadili v horní polovině tabulky.

Naše mužstvo nevstoupilo do utkání vůbec šťastně. Hned první útok domácích totiž znamenal jejich vedení po střele k levé tyči naší branky. Hosté jakoby si dál mysleli, že jim výhra sama spadne do klína a trestem byla další branka v naší síti z trestného kopu. Teprve poté Hraštičtí zlepšili pohyb a přihrávky a nejednou byli jasně lepším týmem. Postupně se také začaly rodit šance, tu největší měl Vl. Kardinál po trestném kopu O. Fafejty, jenže domácí brankář byl proti. Neustále jsme zvyšovali tlak a výsledkem bylo srovnání skóre v závěru poločasu. Nejprve P. Kardinál vysunul J. Pavlíka, který udělal domácímu obránci kličku, jenže ten ho podrazil a nařízenou penaltu bez problémů proměnil O. Fafejta. Ze necelých pět minut bylo vyrovnáno. J. Pavlík nezištně přihrál M. Klementovi a ten do prázdné branky skóre srovnal.

Nástup do druhého poločasu jsme měli mnohem lepší než do prvního a výsledkem byla branka, kterou vstřelil z malého vápna R. Sojka, k němuž se dostal odražený míč po našem rohovém kopu. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, domácí se snažili o vyrovnání, naproti tomu my jsme spoléhali hlavně na rychlé brejky. Domácí nastřelili břevno, my jsme zase zahodili V. Batulkou a Z. Matějkou dva samostatné nájezdy. A tak přišla zhruba 73. minuta utkání, kdy se nám konečně rychlý protiútok vydařil. P. Kardinál vysunul V. Batulku a spolu s ním na domácího brankáře běželi sami ještě další dva naši hráči. Víťa tentokrát volil přihrávku a J. Pavlík znovu pečetil naše vítězství. V závěru ještě zkazil domácím radost náš brankář Z. Dudič, který vyrazil těžký míč po pěkné akci útoku Staré Huti, a tak jsme se zaslouženě ze tří bodů radovali my. 

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, J. Sauer, Z. Matějka,  P. Kardinál– M. Klement, R. Sojka, (65. D. Bičiště),  J. Pavlík (76. J. Listík),  Vl. Kardinál (82. V. Obrmajer) – V. Batulka , O Fafejta

Branky: 37. O. Fafejta, 41. M. Klement, 58. R. Sojka, 73. J. Pavlík 

Z. Makovička: Znovu jsme do utkání vstoupili ospale a soupeř toho tentokrát plně využil. Věřil jsem však, že se naši hráči proberou a začnou hrát svoji hru, tzn. rychlými kombinacemi zejména po křídlech si vytvoří šance a následně přijdou i góly. To se také stalo a zásluhou toho jsme se vrátili do utkání a protože jsme si vypracovali víc gólových šancí než domácí, zaslouženě jsme vyhráli. S ohledem na úvod utkání hodnotím výkon mužstva sedmičkou. S těmi začátky ale už musíme něco dělat, trvá nám opravdu dlouho než se dostaneme do plného tempa. Stačí vzpomenout na Hříměždice, ale i na další utkání. Na druhou stranu mám radost z toho, že hráči utkání za takto nepříznivého skóre nezabalí, výsledek srovnají a jak to udělali ve Staré Huti i obrátí. To je věc, která nám ještě vloni chyběla.