Malá Hraštice – Obořiště 3-3 (3-2)

Doslova bod jsme darovali v dalším kolem mužstvu Obořiště, když jsme s ním jen remizovali 3-3. Po hrubé chybě v úvodu utkání jsme ho nechali jít do vedení, pak jsme však vynikajícím výkonem skóre otočili a šli do vedení 3-1. Místo hry na jistotu jsme dál bezhlavě útočili, jenže řadu svých šanci jsme trestuhodně zahodili, naproti tomu soupeř naše chyby využil. Zbytečně jsem tak ztratili dva body a neposunuli se v tabulce výš.
 

Ve velmi kombinované sestavě jsme vstoupili do utkání s náporem, jenže dva velmi slibné útoky jsme do zakončení nedotáhli. Jako studená sprcha zapůsobila branka, kterou jsme dostali asi v osmé minutě utkání. R. Fafejta místo odkopu trefil krtka, míč se dostal k hráči soupeře Kožíškovi a ten levačkou trefil pravý spodní roh naší branky. Naštěstí se naši hráči z této sprchy rychle probrali a do konce prvního poločasu byli jednoznačně lepším mužstvem. Asi v 15. minutě trestný kop M. Poláčka z dobrých 30 metrů ještě skončil na břevně soupeřovy branky, další akce celého mužstva už ale znamenala gólový zápis. Na jejím konci byl L. Černý, který zadovkou uklidil míč do branky Obořiště. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. V. Batulka našel volného J. Pavlíka a bylo to rázem 2-1.Třetí gól si na svoje konto připsal V. Batulka, který proměnil samostatný nájezd. Už se zdálo, že do kabin půjdeme s dvoubrankovým vedením, jenže po pěkné akci, kdy M. Klement hledal ještě lépe postaveného L. Černého, který ale nezakončil, ztratil míč, následoval protiútok, dva nedůsledné odkopy D. Bičištěho, statická hra obrany a následnou příležitost hosté využili.

V druhém poločase naše mužstvo nepochopitelně přestalo hrát kolektivně, proto jsme řadu akcí nedotáhli do zakončení, a pokud ano, tak jsme příležitosti zahodili. Hosté se sice snažili o zvrat, dlouho však na naší banku ani nevystřelili. Hra proto na dlouhou dobu upadla do podprůměru, který narušil jen několik světlých okamžiků. Vzrušení vyvolal až závěr utkání. Nejprve z nepřímého kopu z trestného území brankář hostů jen s námahou vyrazil střelu J. Pavlíka, pak stejný hráč zazdil tisíciprocentní šancí, kterou mu předložil R. Sojka, hosté šli opět do protiútoku a tentokrát jejich střela, snad první v druhém poločase na branku, znamenala vyrovnání. A když další gólovou střelu V. Batulky tečoval obránců hostů nad svou branku, rozešla se obě mužstva smírně.

Sestava: Z. Dudič– R. Sojka, J. Sauer, D. Bičiště (58. A. Kryšpín), M. Poláček,– M. Klement, J. Pavlík, R. Fafejta, Vl. Obrmajer (18. Z. Matějka) – V. Batulka, L. Černý (76. P. Haspekl)

Branky: 19. L. Černý, 26. J. Pavlík 30.V. Batulka

Z. Makovička: Dnešní utkání jsme nezvládli především takticky. Dvě rozhodující branky soupeře totiž padly po našich chybám v zakončení. Místo gólů po rychlých akcích jsme soupeři nabídli šanci jít do protiútoku, hráči zálohy ani útoku se po ztrátě balónu nevraceli, takže pro soupeře nebyl problém nás přečíslit a dát gól. Za stavu 3-1 přece nemá cenu lítat dopředu v šesti sedmi hráčích! Pak nám chybějí ve středu pole, nikdo tam akci soupeře nepřeruší a na naší tří- nebo čtyřčlennou obranu se najednou valí pět šest hráčů soupeře, kteří se při našem útoku nestačili vrátit. Přičteme-li k tomu nerozhodnost našich obránců při odkopech, nemůžeme se divit, že pak inkasujeme. To není útočný fotbal, to je hazard, který se nám tentokrát nevyplatil. Za první poločas bych dal našemu mužstvu ještě šestku a nebýt těch dvou chyb, tak i osmičku, ale za druhý poločas si víc než trojku nezaslouží.