Krásná Hora B – Malá Hraštice 1-1 (0-0)

Po jednoznačném průběhu utkání, kdy jsme byli v poli po většinu utkání jasně lepším týmem, jsme přivezli z hřiště rezervy Krásné Hory jen bod. Důvodem byla tragická koncovka našeho mužstva, když jsme nedali nejméně deset tutových šancí. Nezasloužil se o to paradoxně ani tak domácí brankář, který byl prakticky bez práce, ale nepřesná muška našeho mužstva. Většina střel totiž šla mimo branku. V úvodu druhého poločasu domácí proměnili penaltu, my jsme nakonec byli rádi, že jsme vyrovnali na 1-1.

Utkání jsme začali aktivně, hned od úvodu se naši hráči lépe pohybovali a často se dostávali přes neohrabané obránce domácích, jenže ta koncovka! V zahazování tutovek se předháněli takřka všichni ofenzivní hráči, prim však hrál M. Klement. Jen v prvních pěti minutách mohl dát dva góly, jenže netrefil ani branku. Poté se do šancí dostali L. Černý a M. Pavlík a znovu dvakrát M. Klement, jenže opět mimo. Jedinou přímou střelu na domácí branku v prvním poločase tak vyslal jen J. Pavlík, jenže ta neměla ani směr, ani razanci. Domácí ohrožovali naší branku pouze sporadicky, jejich střely šly také mimo, ve dvou případech však skvěle zachránil náš brankář. Měl tak paradoxně víc práce než jeho protějšek.

Úvod druhého poločasu začal rozháraně, ani jedno mužstvo nepředvádělo nijak pohledný fotbal. Jenže pak přišla asi 56. minuta, nerozhodnost naší obrany, P. Kardinál místo odhlavičkování míče si ho nechal odskočit a při následném odkopu trefil kopačkou hruď domácího hráče. Jinak tragický rozhodčí nařídil v tomto případě asi správně penaltu, kterou mužstvo Krásné Hory bezpečně proměnilo.

Chvíli trvalo, než jsme se oklepali, posledních dvacet pět minut jsme však byli opět lepším mužstvem, jenže se nám podařilo jen vyrovnat po pěkné akci po levé straně, kdy M. Klement tentokrát už trefil branku a míč, který už byl za čarou, pro jistotu ještě doklepával J. Pavílk. Po gólu před tím ještě volala hlavička L. Černého, která ale šla nad branku. Potom střídající V. Kardinál trefil jen břevno a nakonec zazdil další šanci kdo jiný než M. Klement. Po Obořišti jsme tak dalšímu soupeři doslova darovali opět bod.

Sestava: Z. Dudič – R. Sojka, O. Fafejta,  J. Sauer, M. Poláček – R. Fafejta, Z. Matějka, J. Pavlík, P. Kardinál (78. J. Listík) – M. Klement, L. Černý (66. Vl. Kardinál)

Branky: 73. M. Klement

Z. Makovička: To, co naši hráči předvedli v koncovce, nelze označit jinak než slovem tragédie. Chyběl především klid a také trocha štěstí. Většinou jsme si sice tyto akce připravili po pěkných kombinacích, co je to však platné, když pak ani netrefíme branku! To přijde na zmar práce celého kolektivu. Ale abych jen nekritizoval. Pochvalu naši hráči zaslouží především za přístup k utkání, nevynechali ani jeden souboj, byli u míčů dřív, mnohem lépe kryli prostor a utkání nezabalili ani za nepříznivého stavu a nakonec skóre srovnali. Takže za výkon si zaslouží nejméně sedmičku.