Dolní Poustevna vyhrála zaslouženě, výsledek je však příliš krutý

Dnes jsme na domácí půdě přivítali celek Dolní Poustevny, a chtěli jsme bodovat, soupeř hrál však výborný fotbal, přežil naše šance v úvodu utkání a pak nám nasázel sedm branek, výsledek je příliš krutý, ale hosté zvítězili zaslouženě a horko těžko budou v této třídě hledat přemožitele.
fotografie ze zápasu najdete v galerii ve složce, Habartice- Poustevna.
TJ Dolní Habartice – FK Dolní Poustevna 2:7 (0:4)
branky : Spilka 2 obě z pk – Gláser 3, Hrdlička 2, Karpíšek, Kern
setava D.H.: Spilka – Gaži, Mysliveček, Finkes, Bambas – Chorvát (35 Špaček), Strnad, Bažant, Valenta (55 Nergl) – Horvát, Vitner (55 Mezera),
trenér : Jiří Mikoláš
Úvod utkání byl v naší režii, ale ta koncovka. Nejprve se sám na brankáře řítil Horvát, golmana překonal , ale skvěle zasáhl hostující obránce, hned záhy šance číslo 2, opět Horvát a opět obrana hostí závar vyřešila, po chvíli později, pálil Strnad, golman hostí kryl, a další tutovka Horváta, opět skvěle hostující golman.
Kdybychom v tuto dobu vedli 3:0, nemohl nikdo nic říct, jenže ouha, potvrdilo se staré známé nedáš dostaneš, hosté po standartní situaci hlavou otevřeli skóre utkání 0:1.
Tento gól je nabudil a začali nás přehrávat, jejich náporu naše obrana dlouho odolávala, ale poslední desetiminutovka první půle byla tragická, nejprve hosté po krásné akci zvýšili na 0:2, po té přišla krásná střela z dálky 0:3, a další tečovaná střela 0:4.
Druhý poločas začal vyrovnaně a hosté po krásné souhře odskočili již do vedení 0:5 a blížila se katastrofa, tu o chvíli později zmírníl Spilka, který proměnil pokutový kop 1:5, tato branka nás nakopla a dostali jsme soupeře pod tlak, golmana hostí však ne a ne překonat, nakonec to po ruce ve vápně opět z penalty zařídil Martin Spilka 2:5.
Snažili jsme se výsledek skorigovat, v této části jsme dostali soupeře pod tlak, ale nedařilo se Nerglovu tutovku opět zlikvidoval golman hostí a v závěru zápasu ještě hosté podnikly dva rychlé brejky a uzavřeli skóre utkání na konečných 2:7.
Tento zápas se těžko hodnotí, soupeř byl lepší jak fyzicky tak v proměňování šancí, jejich výhra je zasloužená, ale výsledek 2:7 je pro nás příliš krutý, protože tak velký rozdíl mezi oběma týmy nebyl.
Dnes musíme soupeři pogratulovat a popřát mu hodně štěstí v dalších zápasech, protože si zaslouží hrát vyšší soutěž, my se z tohoto zápasu musíme rychle oklepat a přivést body v neděli z Prysku.

Author: Láďa