úvod sezóny se vydařil

Včera jsme na domácí půdě přivítali v úvodním kole fotbalové III. třídy celek Bynovce, soupeř byl místy nepříjemný, ale jinak jsme měli zápas až na několik vyjímek pod kontrolou a radujeme se z první výhry.
Fotografie ze zápasu nejdete v galerii ve složce Haba – Bynovec 2012 – 2013.

TJ Dolní Habartice – FK Bynovec 4:1 (2:0)
branky D.H.: Horvát 3x, Pospíšil
sestava D.H.: Spilka – Gaži, Mysliveček, Finkes, Boháč (30 Špaček) – Valenta, Chorvát, Strnad, Pospíšil – Horvát, Vitner (60 Nergl)
trenér: Jiří Mikoláš
rozhodčí Křížek – Simmer, Procházka
Úvod utkání začal naším očekávaným tlakem, do obrovské šance se řítil Horvát, neuspěl, stejně tak se nevešla mezi tyče Chorvátova střela, další šance Finkes špatně trefuje balón, skórující Pospíšil pak stoji v ofsajdu, osmnělili se i hosté, ale vyjma několika závarů, nic nevymysleli.
Pak musel pro zranění odstoupit Boháč, není to však nic vážného a do dalšího zápasu bude fit.
Další naší šanci opět režíroval Horvát opět bez úspěchu.
V době když už jsme začali být malinko nervózní to přišlo Horvát se ve vápně dostal k míčí a střelou mezi nohy golmana otevřel skóre utkání 1:0.
To nás nakoplo, další Horvátovu pumelici skvěle zlikvidoval golman hostí, přesto jsme do konce poločasu odskočili na dvoubrankové vedení, Horvát byl u míče dříve než hostující golman a bylo to 2:0.
Druhý poločas pro nás začal hrozně, hostující hráč Honejsek, nazdař bůh nakopl balón do vápna a ten k překvapení všech skončil v síti 2:1.
Hosty to nakoplo, a chvíli byly lepším týmem, naštěstí na jejich gól dokázal odpovědět opět Horvát 3:1.
Skóre mohlo utěšeně narůstat, ale co jsme se všechno byli schopni zahodit, to se dlouho nevidí.
Vitner sám na vápně kolem něj jenom 4 spoluhráči nepochopitelně posílá balón do náruče golmana, Finkesovu ránu z dálky s přehledem kryje golman hostí, další megatutovka Vitnera sám na malém vápně netrefí balón, o chvíli později si v nadějné situaci ukopne balón Pospíšil, stejně tak se vede o chvíli později Nerglovi.
Narůst skóre tak nakonec přinese chyba golmana hosti, ten ve vápně nezkrotí balón a uplně volný Pospíšil namá problém dorazit balón do prázdné brány 4:1.
Pak jsme to ještě zkoušeli několikrát z dálky, golman hostí byl vždy na místě, v závěru už ani hosté nic nevymysleli a tak první sezónní body zůstávají doma.

Author: Láďa