Klidné utkání nezvládl hlavní rozhodčí

V posledním kole fotbalové III. třídy jsme zajížděli na půdu Verneřic, oboum týmům již o nic nešlo, tak jsme si chtěli zahrát fotbal, bohužel díky nepřesnostem hlavního rozhodčího se zápas nebezpečně vyhrotil, a změnil se v řež ve, které šlo někdy opravdu o zdraví
SK Verneřice – TJ Dolní Habartice 4:3 (2:2)
branky D.H.: Horvát 2, Valenta
sestava D.H.: Spilka – Mysliveček, Baláž, Finkes, Gaži – Nergl,(70 Holý) Vitner, Valenta, Sejkora – Horvát, Chorvát
Utkání začalo očekávaným tlakem domácích, kteří častěji drželi balón na svých kopačkách, ale vyloženou šanci si nevypracovali.
To z naší první šance zapršelo, Horvát se vápně vysmekl domácím obráncům a otevřel skóre utkání 0:1.
Domácí se nadále tlačili do koncovky, nutno dodat občas jsme měli velké štěstí, ale gólově jsme udeřili opět mi, Horvát našel Valentu a ten podél vyběhnuvšího golmana zvýšil na 0:2
Jak jsme rychle vedli, tak bylo rychle vyrovnáno, nejprve jsme nepokryli rohový kop domácích 1:2, a o dvě minuty později jsme špatně zahráli ofsajdovou past a bylo srovnáno 2:2, tímto výsledkem skončil první poločas.
Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí, a po chybě naší defenzivy šli domácí do vedení 3:2, o chvíli pozdějí už to po dalším brejku domácích bylo 4:2.
Nevzdali jsme se Chorvát zabojoval a z jeho práce profitoval Horvát 4:3.
Co se událo potom, to nemá s fotbalem nic společného, Chorvát byl při kličce, ve vápně sestřelen jasná penalta, to uznali i hráči a funkcionáři domácích a vzdálenější pomezní, hlaní však penaltu neodpískal a asistent, který měl situaci na talíři mu nic nesiganalizoval (tento rozhodčí nás zařízl v Šachově, kde utkání řídil).
Bojovali jsme dál, domácí obránce v přerušené hře úmyslně loktem zajel do Chorváta, opět se nepískalo, další úmyslné hozen ímíče domácího hráče do obličeje našeho útočníka, se opět nepískalo a to vyprovokovalo šarvátku uprostřed hřiště, kterou museli krotit až funkcionáři obou týmů, v tuhle chvíli měli hrát domácí v devíti a mi v deseti.
Další moment, Baláž ostře zajíždí do domácího útočníka, to měla být také karta, rozhodčí opět nic, závěr nezvládl, bál se cokliv odpískat a tak raději nakonec utkání o 10 minut zkrátil.
Je to škoda, tohle by se na hřišti stávat nemělo, možná je dobře, že rozhodčí utkání předčastně ukončil, ale za jeho průběh si může skutečně sám.
Sezóna končí , ale dovolenou ještě nemáme, příšt víkend zajíždíme na turnaj do Žandova.

Author: Láďa