Napravená reputace

Napravit reputaci si chtělo naše mužstvo po slabém výkon před týdnem v Rosovicích. Mělo k tomu těžkého soupeře, Daleké Dušníky, které až dosud stíhaly vedoucí tým z druhého místa. Sitauci jsme měli ztíženu tím, že kromě šesti dlouhodobě zraněných tentokrát chyběl z pracovních důvodů i O. Nemét.

Na našem výkonu to ale vůbec nebylo znát, hned od úvodního hvizdu jsme byli jednoznačně lepším týmem a už ve třetí minutě jsme se dostali do vedení. To si na skvělý centr P. Plívy z rohu naběhl P. Sabon, jeho hlavička směřovala na břevno, od kterého se míč odrazil k R. Fafejtovi, ten vystřelil a do sítě jeho střelu usměrnil J. Pavlík. Dál jsme pokračovali v aktivitě, většinu útoků jsme táhli hlavně po naší levé straně, jenže jsme řadu přečíslení nevyužili vlivem špatné finální přihrávky nebo chybného postavení útočníků. A když nedal své dvě velké přiležitosti i J. Oktávec, který jen těsně minul, zahrozili v jednom případě rovněž hosté, jenže jejich útočník ve velké šanci také netrefil naší branku. 

I úvod druhého poločasu patřil nám, jenže hosté vyrovnali asi po dvanácti minutách hry takřka z ničeho. Po trestném kopu se k centru do malého vápna přes hradbu těl nedostal náš brankář, míč jen posunul k soupeřově hráči, který ho vrátil před branku, kde ho šťastně tečoval do sítě další hostující fotbalista. Tato situace dostala hráče Dušník do sedla, byli aktivnější, námi odvrácené míče bohužel směřovaly většinou na kopačky soupeře, takže se na naši branku valil jeden útok za druhým. S nimi si však naše pozorná obrana i brankář dokázali poradit.

A tak o konečném výsledku rozhodl samotný závěr utkání, když se nám konečně podařilo vymanit z obležení a několikrát nebezpečně zaútočit. M. Durdil ještě po pěkném uvolnění R. Fafejtou svou loženku nedal, po chvíli ale vše odčinil. Obral hostujícího obránce o míč, zatáhl ho z pravé strany k brankové čáře a nezištnou přihrávkou našel v malém vápně zcela volného T. Černého, který nedal brankáři Dušník žádnou šanci.

Branky: 3. J. Pavlík, 85. T. Černý

M. Hraštice: Vitásek – Sojka, Klement, Sabon, Plíva – Šusta, Oktávec (80. Pazderka), Durdil, Jiráň (71. Batulka) – R. Fafejta, Pavlík (57. T. Černý).