Spravedlnost byla slepá

V utkání s SK Jince jsme rozhodně nebyli horším týmem, právě naopak. Po většinu střetnutí jsme udávali jeho tón, v druhém poločase byla dokonce naše převaha drtivá, jenže na to se fotbal nehraje. Hostům stačila jediná povedená akce v prvním poločasu ke vstřelení gólu, který nakonec rozhodl celé utkání. 

S T. Černým v útoku, který nastoupil po téměř roce a půl do soutěžního utkání, jsme začali aktivně, jenže prosadit se proti urostlým obráncům soupeře nebylo vůbec jednoduché. Hosté pozorně bránili a po získání míče vyráželi do rychlých brejků, které naštěstí často končily dřív než začaly. Proto jsme také častěji zakončovali, jenže střely hráči Jinců zablokovali, takže branku jsme ani neohrozili. To platí v případě Plívy, M. Durdila i O. Neméta. Snad jedinou nadějnou šanci zazdil T. Černý, když asi z deseti kroků zprava přestřelil.

A tak přišla asi 25. minuta utkání, rychlé rozehrání autu hosty, naše nepozornost v bránění hráčů, přihrávka na půlce mezi obránce a útočník soupeře postupoval sám na našeho gólmana. Těsně před ním nahrál svému kolegovi v útoku a ten do prázdné branky skóroval. Až do konce poločasu se utkání dál odehrávalo v naší režii, jenže bez řádného zakončení.

V druhém poločasu byl průběh utkání ještě jednoznačnější. Hosté takřka nepodrželi míč na naší polovině, na jejich bránu se valil jeden útok za druhým. Jen asi v jeho polovině zahrozili po několika rozích, jenže bez přímé střely na naší branku. A když přežili naše dvě největší šance utkání, když tvrdě vystřelil asi z 25 metrů T. Černý, brankář míč vyrazil před sebe a dobíhající, zcela volný M. Durdil hlavičkoval těsně vedle, a hlavička R. Fafejty jen těsně minula břevno branky Jinců, skončilo utkání, které potvrdilo starou pravdu, že fotbal nemá logiku, když prohrál herně lepší tým.

Sestava: Vitásek – Sojka, Klement, Sabon, Nemét – Šusta (60. Oktávec), Durdil, Pavlík, Plíva (84. Jiráň) – T. Černý, R. Fafejta