Zpátky na zem

Dobře naladěni odjeli naši mladší žáci na další halový turnaj, tentokrát do Benátek nad Jizerou. Už v průběhu cesty a po příjezdu bylo patrné, že si kluci jeli jen tak povyrazit místo toho odehrát dobrá utkání se silnějšími soupeři a bojovat o slušné umístění ohodnocené nadstandartními cenami.

První rána přišla hned v prvním zápase, ke kterému jsme přistoupili velmi laxně a nezodpovědně. Soupeř FO Stříbro byl ve všem lepší a zaslouženě nás porazil 4:0.

Po menší bouřce v kabině jsme druhé utkání odehráli lépe, ale ukázal se v něm náš top problém celého turnaje – nedokážeme proměnit šance a vstřelit gól. Utkání s Poříčany tedy skončilo 0:0.

Další zápas s Čelákovicemi pokračoval sice v podobném duchu jako druhý, ale méně aktivně jsme bránili a dostupovali hráče, což využil soupeř a z jedné z brejkových situací vstřelil rozhodující branku – 0:1.

Čtvrtý zápas nás čekal s Duklou Praha (mladší ročník). Zde jsme byli lepším týmem, ale stále jsme se nemohli prosadit v zakončení. Do vedení jsme šli až nařízenou penaltou za úmyslně chycenou malou domů, kterou proměnil Vildmon. Bohužel jsme inkasovali necelou minutu před koncem nešťastně vlastní gól. I když jsme měli našlápnuto k vítězství, zápas skončil vyrovnaně 1:1.

Poslední utkání se Sokolem Luštěnice bylo jen ukázkou našeho přístupu k celému turnaji. Dozadu jsme hráli nezodpovědně, do šancí jsme se moc nedostávali a když už, tak jsme je neproměnili. Luštěnice šly rychle do vedení a nic nenaznačovalo tomu, že bychom s tím chtěli něco dělat. Naši střeleckou nemohoucnost utvrdila neproměněná penalta a od té doby jsme úplně rezignovali. Konečný stav byl jen 0:2 a to jen díky několika skvělým zákroků brankáře Sysla, který nás zachránil ještě od větší ostudy.

 

Tabulka:

1.   Sokol Luštěnice                9:3          12
2.   Union Čelákovice              7:2          10
3.   FO Stříbro                        7:3          10
4.   SK Poříčany                      5:3          7
5.   Sokol Malá Hraštice           1:8          2
6.   Dukla Praha                     2:12         1

 

Doufejme, že nás tento nepovedený turnaj vrátí zpátky na zem a všichni si uvědomí, že úspěchy v minulých turnajích z nás nedělají fotbalové mistry. Bez lepšího přístupu, který nezačíná na hřišti, ale už mnohem dřív před utkáním, to prostě nepůjde a tím pádem nemá cenu se těchto akcí účastnit.