Skvělý fotbal s leadrem

Přesto, že jsme dokázali stáhnout dvoubrankové vedení, se nám nakonec nepodařilo bodovat s dosavadním leadrem první skupiny turnaje ve Střešovicích. FK Rudná totiž poté vstřelila třetí gól, na který jsme již nedokázali odpovědět, takže jsme prohráli 2-3. Utkání poznamenala hromadná strkanice většiny hráčů v závěru prvního poločasu.

Podle průběhu by utkání spíše slušela remiza. Od úvodního hvizdu slaboučkého rozhodčího se totiž hrálo utkání nahoru, dolů, akci jednoho mužstva stíhal protiútok druhého. A tak přišla asi 12. minuta, M. Stupal spálil tutovku, následoval brejk soupeře, hráč Rudné se protáhl okolo P. Kardinála a bylo to 0-1. To naše hráče zmrazilo, přišla další chyba v rozehrávce, centr soupeře z pravé strany a nekrytý rudenský hráč pohodlně hlavičkou zvýšil na 0-2.

V duchu tradice ze závěru podzimu to ale naše hráče nabudilo a až do konce předčasně ukončeného poločasu jsme byli lepším mužstvem. Po pěkné kombinaci na pravé straně našeho útoku šel ve vápně do kličky M. Stupal, obránce FK Rudné ho podrazil – jasná penalta. Tu bezpečně proměnil náš exekutor J. Vitásek. Dál jsme pokračovali v aktivitě a opět jsme po nádherné kombinaci v pravé části hřiště mohli skórovat, jenže P. Plíva zcela sám na penaltě nezužitkoval přihrávku T. Černého a trefil jen brankáře. Po chvíli jsme už ale vyrovnali. K rozehrání trestného kopu z kruhu se postavil M. Klement, míč zatočil na P. Sabona, ten si ho zpracoval, nechal skočit a trvrdou střelou asi z deseti metrů nedal brankáři soupeře šanci. Mohli jsme pak jít do vedení, jenže P. Plíva hlavičkou trefil jen tyč soupeřovy branky. 

V závěru poločasu začal rozhodčí kupit chybu na chybu v neprospěch obou mužstev, což vyvolávalo nervozitu. Ta vzrosla, když nepotrestal okopávání našeho M. Robovského zhruba na půli hřiště, následovala ztráta míče, protitútok a třetí střela na naší branku znamenala další, tentokrát už rozhodující gól utkání. Zhruba osm minut před koncem poločasu soupeřův hráč nesmysleně brutálním faulem na koleno P. Sabona vyvolal na půlce vzájmenou strkanici hráčů. Rozhodčí místo toho, aby faulujícího hráče potrestal, předčasně ukončil poločas a odešel do kabiny.

Po uklidnění situace se pokračovalo hned v druhém poločase bez toho, že by se o zkrácený čas druhá půle nastavila. FK Rudná se zatáhla do obrany a čekala na naše chyby. Ty přišly a soupeř podnikal nebezpečné kontry. Naštěstí J. Vitásek několik nebezpečných akcí ve spolupráci s obranou zlikvidoval a pokud ne, tak střely mířily vedle naší branky. My jsme z někdy až drtivého tlaku, když v závěru byli na hřiště i čtyři útočníci, nic kromě opět nastřelné tyčky M. Stupalem nevytěžili, takže jsme v turnaji poprvé prohráli. Dál jsme však na průběžném druhém místě a k postupu do semifinále nám stačí bodovat v příštím utkání s Košířemi.

Branky: 22. J. Vitásek (pen), 28. P. Sabon

Sestava: J. Vitásek – R. Sojka (45. O. Měchura), M. Durdil, P. Kardinál (16. O. Nemét), L. Černý (65. R. Sojka, 80. M. Stupal) – M. Klement (78. L. Černý), P. Sabon, T. Černý, P. Plíva – M. Stupal (70. M. Robovský), M. Robovský (45. J. Pavlík)