Krajský přebor muži – SR 2011/12 – 11.kolo

TJ TATRAN LITOVEL 4 (3) 7. + 49. (p) Kvapil, 21. Šilberský, Zavadil
Loštice: Morávek – Koňarik, Hejný, Plhák – Petruška – Jakub Mikeš, Ďurček, Josef Mikeš, Vinkler (70. Zbořil) – Salamon (75. Vyroubal), Hlaváč
Litovel: Urbánek (78. Procházka) – Jindra, Planička, Mráček, Kvapil (70. Kučera), Zavadil (83. Krátký), Šilberský, Kratochvíl, Šrom, Fišara, Miklánek
Rozhodčí Vodák – Knoll, Hampl // delegát O KFS: Drápal
Litovel jednoznačně potvrdila roli favorita a od začátku zápasu šla za svým vítězným cílem. Domácí hráči byli po většinu zápasu u všeho pozdě a když k tomu nedokázali přidat ani bojovnost, tak utkání skončilo jednoznačným a zcela zaslouženým vítězstvím hostí.
Již ve 3. minutě zamířil z otočky do boční sítě zřejmě dnes nejlepší hráč na hřišti Šrom. V 5. minutě zastavil obětavě hlavou Koňarik prudkou střelu z hranice šestnáctky. V 7. minutě našel Šrom přetaženým centrem Kvapila, který bombou k pravé tyči rozvlnil síť za Morávkovými zády poprvé (0:1). V 19. minutě Fišara tečoval střelu svého spoluhráče těsně nad. Ve 21. minutě zakončil ťukec na jeden dotek do prázdné branky Šilberský (0:2). Ve 31. minutě využil svého ofsajdového postavení Zavadil, když dostal balon za obranu a šel sám na domácího gólmana a s přehledem souboj s ním vyhrál (0:3). Ve 42. minutě diváci viděli jedinou gólovou šanci domácích prvního dějství. Josef Mikeš nastřelil míč do litovelské šestnáctky, jeho bratr Jakub změnil směr míče k volném Plhákovi a ten z malého vápna mířil hlavou těsně nad.
Ve 49. minutě v osobním souboji s Hejným přepadl přes nohu domácího obránce Šilberský a k velké nevoli domácích hráčů a diváků kopal Kvapil velmi přísně nařízenou penaltu, kterou bezpečně proměnil přesně k pravé tyči (0:4). V 65. minutě využil nedorozumění hostujících obránců Koňarik a pohodlně prostřelil litovelského brankáře (1:4). V 68. a 77. minutě zahrozil dvakrát aktivní Šrom. Nejdříve pálil těsně vedle pravé tyče, ve druhém případě hlavičkoval těsně vedle té samé brankové konstrukce. V 80. minutě našel Ďurček volného Vyroubala, který z hranice šestnáctky prudkou ranou těsně minul.