KRAJSKÝ PŘEBOR – MUŽI – SR 2011/12 – 9. kolo

FC HNĚVOTÍN 1 (1) 32. Schwarz
Loštice: Morávek – Jan Mikeš, Plhák, Dajčar (83. Zbořil, 91. Másilko) – Petruška – Ďurček, Hlaváč, Koňarik, Vinkler – Salamon (80. Jakub Mikeš), Josef Mikeš
Hněvotín: Romanovský – Olbert, Zamykal, Chabičovský, Dokoupil, Schinneck, Skoumal, Kawij, Křižan, Schawarz ( 58. Marek), Novák
Rozhodčí: Kopecký – Boček, Kratochvíl = solidní výkon // delegát O KFS: Zdražil
Domácí dokázali přetavit své první letošní vítězství na svoji stranu zejména za výkon ve druhém poločase. V první části hry se hosté ujali vedení po své ojedinělé akci, kdy domácí obrana nedokázala pohlídat jediného volného hráče, ale ve druhém poločase existovalo na hřišti v podstatě jedno mužstvo, které šlo za vítězstvím, kterým byly domácí Loštice.
V 8. minutě po centru zleva osamocený Ďurček mířil vysoko nad. Ve 20. minutě se mezi obránci proháčkoval Hlaváč, ale v pádu vystřelil pouze do připraveného Romanovského. Ve 23. minutě zahrozili hosté po rohovém kopu, když Křižan mířil hlavou těsně nad. Po půl hodině hry odcentroval zprava Ďurček, Jan Mikeš trefil míč dobře hlavou, ale hostující gólman předvedl bravurní zákrok. Nedáš-dostaneš platilo o dvě minuty později, když se z otočky z hranice šestnáctky prosadil přesnou střelou k levé tyči Schwarz (0:1). Ve 41. minutě následovala rychlá akce domácích, nejdříve Vinklerovu pohotovou střelu vyrazil hostující gólman a Hlaváčovu dorážku srazil hněvotínský obránce na roh.
Ve 48. minutě už divácí křičeli gól!!!, ale Koňarik hlavou mířil milimetry těsně vedle pravé tyče po trestném kopu Hlaváče. V 60. minutě nastartovala domácí k mohutnému náporu střela Josefa Mikeš, který ze 25 metrů vymetl pavouka v pravé šibenici hostující svatyně (1:1). V 63. minutě zatáhl Hlaváč míč do šestnáctky, dobře přihrál před branku, ale Vinkler těsně na malém vápně na balon v pádu nedosáhl. O minutu později po střele Petrušky zahrál evidentně rukou obránce Zamykal a zabránil tak jistému gólu, ale penalta se k podivu všem přítomným nepískala. V 66. minutě pálil opět aktivní Petruška, ale bohužel pro domácí těsně vedle. V 77. minutě minul střelou z otočky pravou tyč Josef Mikeš. V 85. minutě dorazil do sítě odražený balon Jakub Mikeš po dlouhém autovém vhazování Ďurčeka (2:1). Pak si již Loštice taktickou hrou své první letošní vítězství pohlídaly a díky zaváhání Dolan se tak porvé odpoutaly z posledního místa soutěžní tabulky.