Mistrovské utkání: Chlumčany “B” – Soběkury 5:2 (2:1)

V dalším prestižním utkání změřilo naše béčko síly s celkem nedalekých Soběkur. Do utkání nemohli oproti předešlým zápasům z různých důvodů zasáhnout Janoušek, Němeček, Šimána a Tauš. Naopak k dispozici byl Zbyněk Sláma, Beneš a také hráči áčka Lukáš Tomášek, Vít a Šobr.
Do utkání jsme vstoupili nejlepším možným způsobem – asi ve třetí minutě jsme po pohotové dorážce Davida Vaněčka vedli 1:0. Po faulu Fořta v pokutovém území se při penaltě hostů vyznamenal náš brankář Kastner, který ji zkušeně zlikvidoval. Pak mohl Vaněček přidat druhou branku, v jasné šanci však selhal, a tak se potvrdilo pravidlo “nedáš, dostaneš”, když hosté po pěkné akci srovnali účet na 1:1. Skórovat mohl také náš Vít, který však z přímého kopu trefil pouze tyč. Poločasový stav 2:1 pro náš tým určila přesná hlavička jednoho z hráčů Soběkur, který “dokonale” uklidil míč do své branky.
Po poločasu jsme na soupeře vlétli i přes horké počasí poměrně dost aktivně, odměnou nám byla branka Lukáše Tomáška, který nedal brankáři hostí tvrdou střelou žádnou šanci – 3:1, přihrával střídající Starec. Další branku našeho celku mohl zaznamenat Šobr, ale trefil pouze tyč, to samé zanedlouho zopakoval i aktivní Vít. Na hřišti se také jiskřilo, červenou kartu při potyčce před naší bránou obdržel chlumčanský matador František Lösch. Naštěstí se i přes oslabení hned v zápětí prosadil po krásné individuální akci Michal Vít a bylo to 4:1. Účet zápasu však ještě stále nebyl uzavřen – hosté dostali příležitost v podobě druhé penalty v zápasu, kterou již bez problémů využili – 4:2. Na konečných 5:2 zvyšoval pěknou hlavičkou náš Pavel Rom.
V zajímavém utkání jsme svého soupeře zaslouženě porazili a ze tří zápasů v Okresním přeboru máme zatím plný počet bodů, což je pro nováčka soutěže určitě dobrá bilance.