Staré Buky – Lánov A 4:1 (2:1)

Ke druhému utkání jsme došli na domácí pažit ve Starých Bukách a to za podpory našeho bubeníčka. Již před začátkem bylo jasné, že utkání nebude jednoduché, protože hosté mají jednoznačně mladší kádr. A ihned po hvizdu to bylo znát, kdy hosté rychlými přesuny se snažili dostat do obrany domácích. Toto se jim povedlo už v 5.min, kdy nepříjemnou střelou vyzkoušeli našeho gólmana, který byl však připraven. Následně se hra odehrávala střídavě na obou polovinách. Důležitá chvíle přišla v 11.min., kdy byl před pokutovým územím faulován Tomáš Kaplan a hráč hostů viděl za zákrok červenou kartu. Kdo si však myslel, že z přímého kopu dáme gól, se však mýlil. Odražený balón od zdi se dostal k hráči hostů a rychlým brejkem a střelou podél brankaře se hosté ujali vedení 0:1. Za povzbuzování Fans se domácí snažili otočit skóre, ale i přes hru v deseti byli hosté nebezpeční. Mírná převaha se vyplatila až ve 30.min., kdy po nevinném sólu zavěsil krásnou střelou Lukáš Záplata a bylo srovnáno na 1:1. I nadále měli domácí mírně navrch, kdy hosté však hrozili z rychlých brejků. Obranu však řídil náš starý známý Roman Nývlt. A tak přišla 41.min. kdy právě Romča se nádherně trefil a do kabin se šlo za stavu 2:1. Kdo si myslel, že druhá půle bude procházkou růžovým sadem se však mýlil. Sice Sokolíci začali pěkně střelou vedle, ale poté přišla hrůzná 5.minutovka, kdy Tomáš Vonka musel 2x likvidovat útoky a střely hostů. Nejlepší odpověď však na toto dal ve 58.min. Jarda Zbořil, který hlavou zvýšil na 3:1. O 9.min později – 67.min. poté náš špílmachr Aleš Vilám upravil na konečných 4:1. Ve zbytku utkání už žádný gól nepadl, i když se hrálo stále nahoru dolů. Bylo prostě vidět, že Sokolíci si již výhru pohlídali a nenechali hosty zdramatizovat utkání. Závěrem musím poděkovat hráčům, že si vzpomněli na slušnost a poděkovali neúnavnému Fans za povzbuzování a dále musím smeknout před hosty, kteří ač skoro celý zápas v deseti byli rovnoceným soupeřem. Takže v neděli se uvidíme v Kunčicích.