MUŽI A – KP – SR 2011/12 – 1.kolo

NE 7.8.2011
SK LOŠTICE 1 (0) 50. Vinkler
FC DOLANY 1 (1) 2. Duda
Loštice: Morávek – Durček, Plhák, Petruška, Dajčar – Vykydal, Hlaváč, Hejný, Vinkler (70. Másilko) – Mikeš, Salamon (83. Hopják)
Dolany: Benčík – Čapek, Pospíšil, Václavík, Penc, Bergmann, Zapletal (50. Zachar), Novák, Holly (81. Štefek), Duda, Dlabal (57. Kaczmarczyk)
Rozhodčí: Svozil – Boček, Vachutka // Delegát O KFS: Vyhnánek
Úroveň utkání poznamenala půlhodinová vydatná průtrž mračen před jeho začátkem a když pršelo ještě v průběhu celého prvního poločasu, byla hrací plocha silně podmáčená. Diváci sledovali bojovné a velmi vyrovnané utkání, které skončilo zřejmě zaslouženou remízou, i když si domácí zejména v prvním poločase vypracovali o nějakou tu vyloženější šanci více.
Hned ve 2. minutě využil špatného odhlavičkování centrovaného míče domácím obráncem zkušený matador hostí Duda a osamocený před Morávkem otevřel účet zápasu (0:1). V 15. minutě vystřelil po pohledné kombinační akci po zemi Mikeš, ale jeho střela skončila vedle pravé tyče. V 19. minutě střílel z úhlu opět Mikeš, ale dolanský gólman byl pozorný. Ve 21. minutě vyrazil Morávek bravurním zákrokem střelu Dudy z otočky. Ve 23. minutě odcentroval od rohového praporku Dajčar a u vzdálenější tyče mířil dobře postavený Plhák hlavou těsně vedle. Ve 43. minutě následoval Dajčarův dlouhý nákop za obranu Dolan a Salamon trknul míč hlavou těsně vedle. Chvíli před koncem první půle těsně nedosáhli na centrovaný míč před brankou Vykydal se Salamonem.
Ve 47. minutě zasahoval dobře Morávek po průniku Čapka. V 50. minutě našel Salamon nádhernou přihrávkou Vinklera a ten nedal z blízka Benčíkovi šanci (1:1). V 60. minutě skončila střela Čapka zpoza šestnáctky těsně vedle pravé šibenice. V 73. minutě ukradl míč z Dudovi nohy Morávek. V 74. minutě odcentroval na vzdálenější tyč Másilko a Vykydal ve vyložené pozici trefil sedícího gólmana Benčíka. V 89. minutě skončila Zapletalova střela těsně vedle loštické branky. V poslední minutě sestřelil před hranicí vlastní šestnáctky hostující obránce nešetrně Vykydala, ale Mikeš tvrdou přízemní střelou zamířil z trestného kopu pouze do míst, kde stál pozorný Benčík.
Ostatní výsledky 1.kola:
Velké Losiny – Želatovice 1 : 1 (0:0) Němeček – Dlouhý
Litovel – Ústí 2 : 0 (1:0) Kvapil P., Fišara
Troubky – 1. HFK “B” 2 : 2 (1:1) Stískal, Stoklasek – Vykydal, Čižmár
Kozlovice – Kralice 0 : 4 (0:2) Bros, Růžička, Petržela, Neoral
Konice “A” – Zlaté Hory 0 : 2 (0:0) Plhák, Charalambidis
Oskava – Určice 2 : 1 (0:1) Dlugoš, Sigmund – Kiška
Hněvotín – Hranice 0 : 2 (0:0) Pecha, vlastní