Zbytečná prohra

Opět ve slátané sestavě jsme ve Zduchovicích neodehráli špatné utkání, bohužel jsme byli na štíru s koncovkou. Navíc jsme nezvládli závěr utkání, když jsme si nechali dát za poslední čtvrthodinku tři góly, z toho dva z penalty.

První poločas byl festivalem zahozených šancí, obě mužstva se předháněla v jejich neproměňování. Z naší strany dvakrát nedal B. Křivonoska, jednou V. Kardinál, neujaly se ani dalekonosné střely M. Poláčka. Do druhého poločasu přišel do útoku J. Vitásek a úvod patřil nám, jenže opět bez výsledku. A tak jsme v obraně vyrobili chybu, krátkou malou domů M. Klementa vystihl domácí útočník a bylo to rázem 1-0 pro Zduchovice. Naše hráče to nezlomilo, dál si vytvářeli šance, první gól  jsme však museli dát až z penalty, když rozhodčí odpískal jednoznačné stažení R. Fafejty domácím obráncem. Nařízenou penaltu suverénně proměnil J. Vitásek. Za chvili to bylo 2-1 v náš prospěch. J. Vitásek prostrčil míč volnému B. Křivonoskovi, ten si míč pustil na levou nohu a svou slabší nohou obstřelil brankáře a konečně rozvlnil síť za jeho zády.

Závěr se nám vyloženě nevydařil. Nejprve dvakrát odmítl zvýšení náskoku R. Fafejta, který si naběhl na přesné centry, jenže jednou ač neatakován nechal po hlavičce v pádu vyniknout zduchovického brankáře, podruhé šla jeho hlavička těsně nad. Poté tvrdou střelou z hranice šestnáctky T. Krotil trefil jen padajícího brankáře. A tak jsme inkasovali my. Za nakoplým míčem běžel M. Klement s domácím útočníkem, čistým skluzem míč vypíchl na roh. Jenže domácí asistent začal zuřivě mávat faul, i když to není v jeho kompetenci, hlavní na něho dal a písknul penaltu. J. Měchura sice vystihl směr střely, ale byl na ni krátký. Další branka v naší síti padla opět po nákopu na levou stranu, kam si zaběhl domácí útočník a bylo to rázem 3-2 pro rezervu Zduchovic. Těsně před koncem mohl srovnat ještě V. Kardinál, který už zvedal ruce, jenže brankáře opět domácí zachránil a míč z brankové čáry vytáhl do bezpečí. Následoval nákop na naši půlku, evidentní faul na R. Fafejtu, který ale zůstal nepotrestaný, což dožralo L. Listíka, který míč zametl ve vápně i s nohama domácího hráče. Následovala logicky další penalta, Jindra opět vystihl směr, jenže znovu se natahoval marně.

Branky: 59. J. Vitásek, 65. B. Křivonoska

Sestava: J. Měchura - V. Obrmajer, M. Klement, M. Poláček, L. Listík – V. Kardinál, Z. Matějka, R. Fafejta, T. Krotil – P. Sláma (47. J. Vitásek), B. Křivonoska