SK LOŠTICE 2 (0) 74. Vinkler, 89. Josef Mikeš
SOKOL LEŠTINA 0 (0)
Loštice: Morávek – Jan Mikeš (59. T. Vykydal), Hejný, Petruška, Dajčar – Ďurček, Hlaváč, Koňarik, Vinkler (81.Jakub Mikeš), Salamon (89. j. Opravil), Josef Mikeš
Leština:Pobucký – P. Volek, Janhuba, Bittner, Maistryzsin (69. Žák), Hampl (78. Hobler, Dus, Janíček, Smékal, J. Volek, Puchr
Rozhodčí: Lakomý – Fr. Tomeček, Polanský (vzhledem k důležitosti zápasu podali velmi solidní nadprůměrný výkon)
Slušná divácká návštěva, nádherné počasí a solidní fotbal. Tyto atributy měl poslední domácí zápas loštického áčka v tomto soutěžním ročníku. Po oznámení výsledku ze Šternberku hráči společně s domácími diváky začali slavit prvenství a postup do KP.
Ve 3.minutě odcentroval zleva Dajčar a Josef Mikeš z dobré pozice mířil hlavou do rukou pozorného Pobuckého. V 6.minutě vhodil svůj pověstný dlouhý aut Ďurček a Salamon u vzdálenější tyče trestuhodně hlavičkoval těsně nad. V 9.minutě Josef Mikeš křižnou střelou po akce na jeden dotek těsně minul pravou tyč. V 17.minutě využil Puchr obrovského nedorozumění domácí obrany, šel sám na Morávka, který proti němu dobře vyběhl a vytlačil míč na břevno. Ve 22.minutě našel perfektní nahrávkou Jan svého bratra Josefa Mikeše, který patičkou tečoval balon těsně vedle levé tyče. Ve 37.minutě se zaskvěl Pobucký po střele Vinklera z hranice šestnáctky. O dvě minuty později napodobil Vinklera Hlaváč, ale Pobucký byl opět pozorný. V poslední minutě prvního poločasu zneškodnil ochránce leštinské branky 100% šanci Hlaváče, kterému perfektně přihrál na malé vápno Salamon, když před tím obral o míč obránce Volka a Pobuckým vyražený míč napálil k tyči dobíhající Vinkler, ale gólman hostů konečky prstů ještě stačil vytěsnit balon mimo.
V 50.minutě zahodil svou obrovskou příležitost Josef Mikeš, když sám vůči Pobuckému trefil jeho nohy. V 53.minutě vystřelil v pádu Bittner, ale Morávek jeho jedovku zneškodnil. V 66.minutě dostal Josef Mikeš míč za obranu, ale hrdina dne Pobucký vyrazil nohama na roh.
V 74.minutě kopal trestný kop z 18 metrů Vinkler a vymetl pavouka v levé šibenici (1:0). V 82.minutě si zaběhl za obranu leštinský Žák, ale mířil vedle levé tyče. V 85.minutě přešel přes hostující obranu T. Vykydal, ale bohužel vystřelil vedle. V té samé minutě zklamal v gólové šanci Koňarik, když z blízka trefil vybíhajícího gólmana. V 89.minutě zvyšoval na konečných 2:0 po akci na jeden dotek Josef Mikeš, který v pádu změnil směr míče do protipohybu gólmana. V 90.minutě se mohl proslavit střídající dorostenec J. Opravil, kterému před opuštěnou branku přihrál Koňarik, ale tento nadějný mladík mířil nepochopitelně nad.
Při odchodu do šaten sklidili hráči bouřlivý potlesk, jako poděkování za velmi vydařenou sezónu, který hráči opětovali velkou děkovačkou početným divákům.